Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirki czy powiecie mi jaki jest sens robić #apostazja? Widzę że jest to ostanio popularne wśród młodych ateistów a ja trochę nie rozumiem po co. Pozwolę sobie zacytować wpis z którym się zgadzam, który znalazłem na https://www.apostazja.info

Mnie sie wydaje, ze zalatwianie czegos takiego to jest jakies uwiarygodnianie KRK, przydanie im waznosci, bo moga laskawie dac, albo nie i jeszcze sie dasac. To, ze w mojej dawnej parafii jest tam gdzies zapisane, ze mnie polewali woda jest rzecza kompletnie nieistotna. (...) To troche tak jakbym sie chcial wypisac z Klubu Myszki Miki, ale Kaczor Donald i Pies Pluto wymagaja jakichs papierkow, deklaracji etc


Plusy apostazji:
- nie jesteś liczony do statystyk kościelnych

Minusy:
- dalej jesteśmy w księgach kościoła bo ich RODO nie dotyczy
- przypisujemy ważność jakiemuś kościelnemu mambo-dżambo, które zostało na nas dokonane gdy nie byliśmy niczego świadomi
- potwierdzamy że kościół ma jakąś władzę nad nami kajając się przed nimi i tracąc czas
- trzeba jechać do parafii w której zostaliśmy ochrzczeni
- wg KK nie przestajesz być katolikiem, bo chrztu nie da się w żaden sposób cofnąć (co jest, jakby nie patrzeć cechą sekty, zapisują cię gdy jesteś nieświadomy i nie możesz się wypisać)

Moim zdaniem jeśli chcesz zaszkodzić kościołowi to lepiej zagłosuj na partię która ma w programie wypowiedzenie konkordatu, porozmawiaj z bliskimi żeby ich nie finansowali, nie chrzcij swoich dzieci itp.
Zapraszam do dyskusji
#neuropa #bekazkatoli #kosciol #ateizm #pytanie
Winkey - Szanowne Mirki czy powiecie mi jaki jest sens robić #apostazja? Widzę że jes...

źródło: comment_1608053610sBe0ijeGzIvIfdThMya12E.jpg

Pobierz
  • 46
@Winkey: Uważam podobnie. Sama apostazja niewiele daje, bo co? Do kościoła i tak nie chodzę, z usług nie korzystam. Co w moim życiu zmieni papierek który nie ma absolutnie żadnego znaczenia?
To tak jakbym komuś dał do ręki kartkę z napisem 'jesteś kartoflem'. Od tego momentu jesteś kartoflem, chyba że przyjdziesz do mnie i wypełnisz stosowne papierki że nie chcesz nim być. ¯\_(ツ)_/¯
@Winkey można wtedy spokojnie wziąć ślub mieszany w kościele. Ty nie będziesz musiał przyrzekać jakichś cudów a twoja druga wierząca połówka będzie miała swój wymarzony kościelny obrządek.
Oczywiście w takich przypadkach faceci w czerni też się wycwanili i musisz obiecać że nie będziesz przeszkadzał w katolickim wychowaniu swoich własnych dzieci jeżeli twojemu małżonkowi zależy na chrzcie
@Winkey: Bo to jest na pokaz. Zrobiłem apostazję jestem zajebisty, nowoczesny itp. Po prostu lepiej przestać chodzić na mszę. Kościół sam się wykończy przez swoje podejście do ludzi. Sam jestem wierzący ale do kościoła chodzę coraz rzadziej. Moim zdaniem pokolenie naszych ojców (ludzie około 50-60) przeminie i wtedy prawie nikt nie będzie chodził do kościoła. Ja osobiście wierze że jest jakiś bóg ale kościoły i religie to zło, nastawione na zarobek
@li25:

można wtedy spokojnie wziąć ślub mieszany w kościele. Ty nie będziesz musiał przyrzekać jakichś cudów a twoja druga wierząca połówka będzie miała swój wymarzony kościelny obrządek.


Nie sądzę żebym chciał zwiazać się z kimś kto wierzy w żydowskiego demona i wspiera czarną mafię. I nie sądzę żeby to był + bo bez apostazji też możesz mieć ślub mieszany.
@Winkey to ja mam trochę inne zdanie. Uważam że wiara jest ważna w życiu człowieka. Niech sobie ktoś wierzy w co chce ważne by robił to szczerze. Więc dla mnie ogólnie wystąpienie z kościoła to kwestia honoru i szacunku dla religii w którą się nie wierzy i samego siebie.
Ogólnie nie powinno się chrzcić niemowląt bo po co kościołowi członek który nawet nie ogarnia jak panować nad zwieraczem.
Raczej powinni robić coś
Więc dla mnie ogólnie wystąpienie z kościoła to kwestia honoru i szacunku do samego siebie


@li25: no właśnie dokonując apostazji pozbawiasz się honoru i szacunku do samego siebie kajając się przed klerem

A tak ogólnie czy chrzest niemowląt nie godzi jakoś w prawa człowieka ?


@li25: godzi i to bardzo, katolicy zapomnieli że Jezus przyjął chrzest jako dorosły
@Winkey no apostazja jest w gruncie rzeczy naprawą błędu własnych rodziców. Ale też przynależność do instytucji która się gardzi trochę razi. Przynajmniej mnie osobiście.

godzi i to bardzo, katolicy zapomnieli że Jezus przyjął chrzest jako dorosły

Haha i temu uwielbiam rozmowy z ludźmi którzy nie są typowymi katolami. Znają ta religie bardziej niż babcie które codziennie okupują kościoły ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Winkey: ogółem to nie trzeba się przed nikim "kajać" żeby dokonać apostazji, akt chrztu można dostać pocztą, więc też nie trzeba jechać do parafii chrztu. Strata czasu na rozmowę z proboszczem podobna jak w kolejce w Biedronce. Nadmiarowe dane osobowe usuwają, zostaje tylko info o przyjętych sakramentach umożliwiające identyfikację delikwenta. Także takie te Twoje minusy to przysrywanie się dla samego przysrywania
Oczywiście apostazja to akt wyłącznie religijny i mi też do
@Winkey:

- dalej jesteśmy w księgach kościoła bo ich RODO nie dotyczy

Dlaczego traktujesz to jako minus apostazji, skoro pod tym kątem nic się nie zmienia? To tak jakbys widząc deszcz za oknem zastanawiał się czy do pracy iść do pubu czy może na kręgle i po stronie minusów kręgli wpisał 'zmoknę'. To prawda, ale idąc do pubu zmokniesz też.

- przypisujemy ważność jakiemuś kościelnemu mambo-dżambo, które zostało na nas dokonane
@venomik:

Brzmisz dosłownie jakby osoba wierząca chciała zniechęcić osoby do apostazji


Jestem ateistą i antyklerykałem o ugruntowanych poglądach który chce zniechęcić osoby do apostazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W praktyce jedziesz w konkretne miejsce załatwić konkretną sprawę. Jak będziesz miał szczęście - to nie potrwa szczególnie długo. Jak będziesz miał pecha - pewnie troche więcej. Nie widzę powodu aby traktować to jakoś górnolotnie


W dniu 18 urodzin
@Winkey: plusy jeszcze takie, że to prztyczek w nos kościołowi, bo przy dużej ilości apostazji, nagle zaczynają biegać w te i nazat i szukać gdzie jest problem. Czy to Hello Kitty, czy Harry Poter, czy gender, lewica, masoni, Żydzi etc. I jeszcze bardziej się ośmieszają próbując przypodobać młodzieży. A nawet jeśli dochodzą do dobrych wniosków, to też dobrze, bo przestają szczuć, szkalować i politykować. Tak czy siak, same plusy od strony
@Winkey dodam do tej dyskusji fakt, że w cywilizowanych krajach zagranicznych tzn np u Niemca jak dokonasz apostazji to nie musisz płacić podatku kościelnego.
Takie sobie tylko no hehe ja do kościółka nie chodzę frau Merkel nie zabieraj mi podatku to możesz sobie do kieszeni schować. Nie ma apostazji to płacisz.