Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirki czy powiecie mi jaki jest sens robić #apostazja? Widzę że jest to ostanio popularne wśród młodych ateistów a ja trochę nie rozumiem po co. Pozwolę sobie zacytować wpis z którym się zgadzam, który znalazłem na https://www.apostazja.info

Mnie sie wydaje, ze zalatwianie czegos takiego to jest jakies uwiarygodnianie KRK, przydanie im waznosci, bo moga laskawie dac, albo nie i jeszcze sie dasac. To, ze w mojej dawnej parafii jest tam gdzies zapisane, ze mnie polewali woda jest rzecza kompletnie nieistotna. (...) To troche tak jakbym sie chcial wypisac z Klubu Myszki Miki, ale Kaczor Donald i Pies Pluto wymagaja jakichs papierkow, deklaracji etc


Plusy apostazji:
- nie jesteś liczony do statystyk kościelnych

Minusy:
- dalej jesteśmy w księgach kościoła bo ich RODO nie dotyczy
- przypisujemy ważność jakiemuś kościelnemu mambo-dżambo, które zostało na nas dokonane gdy nie byliśmy niczego świadomi
- potwierdzamy że kościół ma jakąś władzę nad nami kajając się przed nimi i tracąc czas
- trzeba jechać do parafii w której zostaliśmy ochrzczeni
- wg KK nie przestajesz być katolikiem, bo chrztu nie da się w żaden sposób cofnąć (co jest, jakby nie patrzeć cechą sekty, zapisują cię gdy jesteś nieświadomy i nie możesz się wypisać)

Moim zdaniem jeśli chcesz zaszkodzić kościołowi to lepiej zagłosuj na partię która ma w programie wypowiedzenie konkordatu, porozmawiaj z bliskimi żeby ich nie finansowali, nie chrzcij swoich dzieci itp.
Zapraszam do dyskusji
#neuropa #bekazkatoli #kosciol #ateizm #pytanie
Winkey - Szanowne Mirki czy powiecie mi jaki jest sens robić #apostazja? Widzę że jes...

źródło: comment_1608053610sBe0ijeGzIvIfdThMya12E.jpg

Pobierz
  • 46
@Winkey no a więc skoro zatwierdza to urząd i jest to przesyłane do kościoła to złożenie wniosku w urzędzie można równać ze złożeniem apostazji. Fakt, że nie musisz iść do pana w sutannie niczego nie zmienia. Jesteś apostatą.
@Winkey no to fakt, właściwie to plus bo nie musisz się tłumaczyć tylko składasz i gotowe, wot cywilizacja.

W kazdym razie same plusy. Ciekawe jak to wygląda z danymi. Niemcy są znani że swojego poszanowania prywatności a więc i want to believe, że ichnia urzędnicza apostazja całkowicie i nieodwracalnie wymazuje niewiernego z ich akt.
@wojtek_bez_portek:

W kazdym razie same plusy.

też nie jestem fanem ich systemu, po co w ogóle mieszać w to państwo i komplikować sprawę z tym że Urząd ściąga podatek na kościół, prościej by było gdyby nie było podatku na kościół a wierni sami płacili zaoszczedzone pieniądze do kościołów.
No ale wciąż znacznie lepiej niż u nas, jesteś ateistą albo kimś innego wyznania - #!$%@? i tak płacisz na KK xD chore
@patrykjaki: a chrzest nie jest taką "subskrypcją" tej szopki? bez Twojej wiedzy, bez pytania o zgodę nagle bach jesteś w jakiejś organizacji. Apostazja to zwyczajne wyłączenie się z tego wszystkiego, bo masz świadomość że jest Ci nie po drodze.
Szanowne Mirki czy powiecie mi jaki jest sens robić #apostazja?


@Winkey: a powiedz mi, jaki sens jest się żenić? jaki jest sens mieć dzieci? jaki jest sens spełniać marzenia? jaki jets sens jechać na Islandię? jaki jest sens czytać książkę pod kocem? jaki jest sens iść na spacer nad rzekę?

Jak sobie odpowiesz na te pytania, to będziesz wiedział, jaki jest sens apostazji.
Ksiądz stawia ptaszka przy twoim nazwisku a jak wyjdziesz to rzuca: "i co, lepiej się poczułeś"?


@kinlej: wszyscy którzy zmarnowali kilkanaście godzin życia na dokonanie apostazji która nic nie znaczy:
Winkey - > Ksiądz stawia ptaszka przy twoim nazwisku a jak wyjdziesz to rzuca: "i co,...