Wpis z mikrobloga

Cześć,
Planuje sobie na chillu swoją pierwszą podróż autostopem na Bałkany w te wakacje i chciałbym się was poradzić jak polepszyć moją trasę w linku wysyłam planowaną trasę i wiem że nie da się wszystkiego zaplanować ale to takie wstępne trasa. Też moglibyście jakieś fajne zapodać pro tipy od was na drogę. planuje spać głownie w hostelach ale też w namiocie i chce spróbować couchsurfing.
https://goo.gl/maps/QnFifeAnEPttTcwk7

#autostop #podroze #namiot #hichhiking #podrozujzwykopem #couchsurfing
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Forgotten27: najlepiej uderzyć jakoś na Zabljak byś przy okazji zobaczył i przejechał się przez Durmitor bo to też jedno z piękniejszych miejsc na Bałkanach. Stamtąd w kierunku kanionu Pivy i do przejścia granicznego w Hum.
@Forgotten27: w zagrzebiu za wiele to zwiedzania to nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) podobnie prisztina, to takie małe miasteczko, przypomina polskie miasto 50-tysięczne, serio nic tam nie zobaczysz

na twoim miejscu kierowałbym się z zagrzebia w kierunku adriatyku i cisnął wybrzeżem, chyba że zależy ci na szybkim przemieszczeniu się no to autostradki na belgrad

grecja to #!$%@? 3 świat, chyba tylko czarnogóra i albania biedniejsze, chociaż
@Forgotten27: na stopa jeżdzę od kilku lat, Bałkany też w ten sposób zaliczyłem (jestem też pasjonatem kolejnictwa, więc zdarzało się jeździć pociągami, nie mniej mieszam obydwa te środki transportu).

Pojawia się pytanie - co Ciebie interesuje? Jeśli typowa turystyka - to na pewno trasa mniej więcej sensowna. Jeśli natomiast najnowsza historia - zamiast na Zagrzeb uderzyłbym na Osijek w wschodniej Chorwacji, jeden z nielicznych regionów kraju gdzie wojna jugosłowiańska odcisnęła swoje
@Forgotten27:zajedz w takim razie też do Bańja Luki oraz Brcka - fajne miasta w Bośnii, czuć w nich taką melanżową atmosferę :) Zwłaszcza Brcko gdzie wpływy serbskiej i muzułmańskiej części kraju mieszają się pomiędzy sobą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Forgotten27: Od siebie polecę Bitolę (ładne miasteczko, troszkę festyniarski ale uroczy klimat) oraz Ochrydę - przepiękne średniowieczne miasto, niegdyś jedno z najważbiejszych miast chrześcijańskich obok Jerozolimy, Aleksandrii i Rzymu.