Wpis z mikrobloga

@srantus: Tam były dosłownie trzy słowa po angielsku, w tym dwa, których zapożyczenia bardzo zbliżone funkcjonują w polskim języku. Jedyne co trzeba było sprawdzić to afab, bo nie wierzę, że wykopki są takie głupie, że nie wiedzą co to znaczy femme czy androgynous dx.
@Cyprok: Nie no jak byś kiedyś funkcjonował wśród osób transpłciowych to tam ludzie używają takich zaimków jak im wygodniej i te zaimki wcale nie są wyznacznikiem płci. Nie ma w tym nic skomplikowanego, a na pewno może się przydać w relacjach z takimi ludźmi.
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
No właśnie nie musi być chory, a sama nauka nie jest lewacka czy prawacka.


@NonOmnisMoriar: Akurat wszelkie gender studies to lewaki twór i nie ma nic wspólnego z normalna nauka.
Pedal wie że jes facetem ale podniecają go inni faceci. Lesbijka wie, że jest kobieta ale lubi inne kobiety.
VI niebinarni, transwestyci i inni nie wiedzą, nie mogą się zdecydować itp. a to jest już chore i nazywamy to zaburzeniami osobowości.
VI niebinarni, transwestyci i inni nie wiedzą, nie mogą się zdecydować itp. a to jest już chore i nazywamy to zaburzeniami osobowości.


@aret: DX. To nie jest tak, że jak jesteś osobą transpłciową to od razu nie masz określonej identyfikacji.

+Gender studies to nauka taka jak inne. Ma swój przedmiot i swoją metodologię. Z tego co wiem to zajmuje się badaniem ról płciowych w różnych społeczeństwach i w różnych czasach. Nie
@NonOmnisMoriar: Ale tu nie chodzi o to jakie słowa tam były zamieszczone tylko jak to było napisane. Nie pisala tego osoba pokroju Joanny Krupy że sobie mówi po polsku i miksuje słówkami angielskimi bo nie wie jaki będzie zamiennik słowa angielskiego po Polsku, chociaż jak sobie przypomni to zaraz się poprawia. Pisała to osoba która prawdopodobnie jest Polką i raczej biegle włada w tym języku ale żeby wyjść przed szereg to
Pisała to osoba która prawdopodobnie jest Polką i raczej biegle włada w tym języku ale żeby wyjść przed szereg to sobie miksuje raz to polskim raz angielskim z czego mamy język nijaki i niezrozumiały.


@srantus: "wyjść przed szereg" oznacza używanie języka, który zna praktycznie każda młoda osoba w Polsce?

+Sam nie wstawiłeś jakichś dziesięciu przecinków i budujesz zdania wielokrotnie złożone jak w gimnazjum.
@NonOmnisMoriar: A myślisz ze chce mi się pisać ładnie i składnie do osoby dla której Pani na screenie wyżej napisała dobrze i tam wszystko było, Ok? W internecie trzeba być szybkim i ja jestem szybki na tyle że moje posty da się zrozumieć w przeciwieństwie do tamtego
@varres: Androgynous to słowo, z którego wzięto polski odpowiednik. Afab - Assigned Female At Birth. Nonbinary to też ma swój polski odpowiednik.

Czyli wystarczy naprawdę spędzić 30 sekund w google, czyli prawdopodobnie mniej czasu, żeby stworzyć ten wpis, żeby przetłumaczyć sobie słowa.


@NonOmnisMoriar: Tak całkiem na serio, jestem bardzo otwarta na ludzi i nic mi do tego jak się identyfikują do momentu kiedy czują się ze sobą dobrze. Ale za
bardzo ciężko byłoby tym manipulować.


To jest trudne do rozpoznania nawet dla psychologów, a opiera się w dużej mierze na wierze w to co mówi pacjent.

Ponadto nie ma za bardzo powodu by tym manipulować.


@NonOmnisMoriar: Nie tylko ma mnóstwo powodów, to jeszcze manipulacje czy kłamstwa nie muszą wynikać z oczywistych powodów sytuacyjnych, są zaburzenia które to powodują i gdybyś rozumiał temat to byłbyś zdumiony jak i dlaczego ludzie potrafią kłamać
: A myślisz ze chce mi się pisać ładnie i składnie do osoby dla której Pani na screenie wyżej napisała dobrze i tam wszystko było, Ok? W internecie trzeba być szybkim i ja jestem szybki na tyle że moje posty da się zrozumieć w przeciwieństwie do tamtego


@srantus: OK, wykopek. Twoje błędy są lepsze niż błędy Julki dx.