Wpis z mikrobloga

Ok, stosując tę samą logikę, co przegrywy z wypoku:
- Kobiety to 26% zatrudnionych w CDPR
- Szybki skan po LinkedIn pokazuje, że zdecydowana większość z nich pracuje w: HR, komunikacja, marketing, produkcja (na stanowisku "Producer", czyli taki jakby asystent zespołu), UI, Quest/level design.
- Mężczyźni mają zdecydowaną przewagę jeśli chodzi o: stanowiska kierownicze i techniczne.
- co zadziałało świetnie: marketing (ile preorderów!), komunikacja (jaki był hype!), strona artystyczna.
- co nie zadziałało: decyzje (wypuszczenie gry na stare konsole, okrojenie jej z porządnego AI) i rozwiązania techniczne (optymalizacja czy fizyka).

Wniosek: kobiety zrobiły co mogły, aby Cyberpunk 2077 był świetną grą, niestety faceci dali dupy ¯\_(ツ)_/¯ Oby zarząd CDPR wyciągnął z tego wnioski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #cyberpunk2077
NapalInTheMorning - Ok, stosując tę samą logikę, co przegrywy z wypoku:
- Kobiety to...

źródło: comment_1607959471rMoyLu4rwMja3jmYJTToLe.jpg

Pobierz
  • 135
Rozwiązania techniczne są wypadkową nierealnych oczekiwań biznesu i nierealnych deadline'ów nałożonych na te oczekiwania. Innymi słowy: kod jest tak gówniany jak gówniana jest kadra kierownicza,


@WaveCreator: tu się zgodzę i przyznam, że za wszystkie problemy CP2077 odpowiada kadra kierownicza. Tylko i wyłącznie.

Ale że piwniczaki wypełzły z nory i zaczęły lamentować "baby nam grę zniszczyły" to trzeba je kijem spowrotem do tej nory zapędzić ;)
@Ziutek_Grabaz: Co do jakości narracji - nie ma się do czego aż tak bardzo przyczepić, historia jest dość spoko i się klei mniej więcej. Tak więc p. Monika Rokita oraz p. Mirosław Łękowski-Dawid raczej dobrze wypełnili swoje zadanie. Problemy były po stronie technicznej, bugi w mechanice itp. Popatrzmy więc:

Maciej Znosko, Szymon Bąk - Koordynator zespołu technicznej kontroli jakości, koordynator kontroli jakości technicznej.

P. Magda Czarnecka była koordynatorem zewnętrznego zespołu kontroli
Szkalowanie pojedynczych losowych osób z zespołu jest całkowicie bezproduktywne i jedyne co dowodzi to ograniczonej zdolności używania mózgu u osób, które się tego doszukują.


@Koliat: oczywiście, pełna zgoda, szczególnie że byłem raz w identycznym położeniu jako QA i wypuściliśmy babola bo nie przeszedł finalny build przez QA xD
@Koliat ja bym sie nie podpisał pod czyms do czego zglosilem błędy, a nie zostały one poprawione. Każda osoba z tej listy qa potwierdziła swoim nazwiskiem że produkt spełnia wymagania i nie zawiera błędów. A to nieprawda. Absolutnie jestem przeciwko dzieleniu na wine kobiet czy mężczyzn. Dupy dali wszyscy. Chociaż mi sie akurat gra podoba, ale ze qa to też moja branża to na błędy nie mogę przymknąć oka. Ja dalem 6.5.
@Koliat Pytanie kto jest odpowiedzialny za słowa, o tym że CP działa świetnie na starych konsolach. Nie byłoby takiej reakcji społczeności gdyby CDPR przyznał się do problemów a nie celowo wprowadzał w błąd.