Wpis z mikrobloga

Ta cała reforma UEFA co do III ligi, czyli conference league tylko pogłębi przepaść między naszą ligą a resztą. Ligi z rankingu UEFA z miejsc 1-5 wystawią po jednej drużynie do rozgrywek, 6-15 - dwie drużyny, 16-50 – (w tym Polska) trzy, no i 51-55 dwie.
Jak my tam mamy awansować, jeśli dalej w eliminacjach do LEII będzie 25 drużyn z topowych lig z miejsc UEFA 1-15. Obecnie po fazie grupowej w LM i LE swoich przedstawicieli mają przede wszystkim zespoły z pierwszej piątki rankingu UEFA. 28 zespołów na 48. Drużyny z Państw z rankingu z miejsc 6-12 mają kolejnych 13 przedstawicieli.
7 zespołów to juz niższe ligi, ale też daleko wyżej od ekstraklasy. Oczywiście niewiele wiadomo jeszcze jak będą wyglądać eliminacje do LEII (wiecej wiadomo jak to bedzie wyglądało po awansie) ale skoro nasi zaczynają eliminację od pierwszej rundy to pewnie nawet jeśli dojdą do 4 rundy eliminacji to spotkają tam drużyny rozstawione z miejsc w 1-15 w rankingu.

Ogólnie to kolejne rozgrywki gdzie głównie będą występować zespoły z lig z rankingu 1-15 . Bez pieniędzy od UEFA te słabsze ligi dalej będą popadały w przepaść. Jak widać reforma jest po to żeby wzbogacić bogatych a biednym (jeśli nawet jakimś sposobem awansują) rzucić ochłapy.
Ranking UEFA - kraje które nadal grają:
https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2021.html

#ekstraklasa #pilkanozna #lechpoznan #legia #mecz #ligaeuropy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@telperion: ale jak ja słyszę niektórych naszych pięknych mejwenów deprecjonujacych w ogóle sens grania w Conference, to wcale nie zdziwiłbym się, gdyby niektore kluby to olewaly. Ale jesli tam rzeczywiscie bęzzie dużo punktów do rankingu do zrobienia, no to to też będzie mega ważne.

No a co do superligi to szczerze mówiąc, ja już mam troche dosyc udawania, że UEFA nie betonuje Ligi Mistrzów dla najmocniejszych i może ta superliga
  • Odpowiedz