Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że wszyscy teraz się ekscytują i cieszą i grają w #cyberpunk2077, ale skorzystam z okazji żeby przypomnieć jak bardzo toksyczny jest management w CDPR i jak bardzo wyzyskują pracowników. Programiści i artyści są w crunchu (pracując po 80h tygodniowo) od conajmniej półtora roku. Dostaną za to niewielki bonus rzędu 10k. Uważam, ze to dość mało jak na taki wkład w produkt. Natomiast managerowie dostaną... uwaga, uwaga.... premię rzędu setek tysięcy (sic!) złotych. Oczywiście ci wielcy panowie z middle managementu nie robili crunchu. Oni nie mogą, bo mają rodziny. A zwykli pracownicy? Chyba też jakieś mają, no ale kto by się tym przejmował.

Pamiętacie, że cała ta gra została zrobiona na garbach setek ludzi, którzy poświęcili życie prywatne żeby cymbały z managementu mogły się nachapać.

#antykapitalizm

Źródło: https://www.reddit.com/r/Games/comments/j87tuk/jason_schreier_i_asked_a_couple_of_cdpr_devs_if/g8bxk68/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf&context=3
mateluszwajhe - Ja wiem, że wszyscy teraz się ekscytują i cieszą i grają w #cyberpunk...

źródło: comment_16076508311ZcOYTO1TopjupuhuQvel2.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rskk: ( ) A teraz nasze korpo przebrało waterfall w agilowe ciuchy dodając nam scrumowe artefakty i jesteśmy takim organizacyjnym nowotworem
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: Niestety w większości dużych firm produkujących gry tak to wygląda. Nawet jeśli ktoś odejdzie, to na jego miejsce jest 10 chętnych, bo kto by nie chciał pracować przy Wiedzminie, czy Cyberpunku. Zobacz sobie co się wyprawia np. w Konami czy w Capcom. Tam to jest dopiero patola
  • Odpowiedz
ogólnie spoko, ale piramidy nie były budowane przez niewolników. To taki trochę powielany mit :)


@licuri: nie wiem czy mit, raczej jedna z teorii, chociaż z nich wszystkich najbardziej przychylam się do tej, że to jednak nie egipcjanie zbudowali piramidy. Tak czy inaczej pisałem o "niewolniczej pracy" czyli trochę czymś innym, burdż chalifa też nie był budowany przez niewolników, ale prace za płacę poniżej godności trudno nazywać inaczej.
  • Odpowiedz
@Drakii: No i to robią, w CDPR jest duża fala zwolnień po skończeniu projektów, bo ludzie mają dość. Nie robią tego w trakcie produkcji, bo są kuszeni premiami albo groźbami, że wylecą z creditsów albo wylądują w special thanks. To wystarcza.
  • Odpowiedz
prawda jest taka, że firma jedzie na marzeniach i ambicjach młodych osób co dopiero zaczynają swoją pracę zawodową albo chcą się przebranżowić w kierunku gamedevu. Na początku jest ekscytacja bo będą pracować przy Cyberpunku a później już tam zostają, aby chociaż dociągnąć do końca i mieć wartościowy wpis w CV, zresztą zmiana pracy nie zawsze jest taka łatwa.


@LoneRanger: No i tak właśnie wygląda życie i nie wiem kogo to
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: Ta, a przed siedzibą CD Projektu same Mercedesy, BMW i Porsche stoją. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było coś po premierze Wiedźmina 3 jak CD Projekt pokazywał coś ze swojego studia i przy okazji pokazał samochody pracowników. Jakiś główny projektant porsche, kilka nowych bmw stało itd.
  • Odpowiedz
Programiści i artyści są w crunchu (pracując po 80h tygodniowo) od conajmniej półtora roku. Dostaną za to niewielki bonus rzędu 10k.


@mateluszwajhe:

Z częścią posta można się zgodzić, ale już tak nie manipuluj, przecież za nadgodziny muszą mieć płacone normalnie, bo nie ma nawet kiedy odebrać.
Śmieszne trochę, że CDR marketinguje się jako taka dobra firma, no DRM, tęczowe flagi, a jednak wychodzi polska szkoła zarządzania, jak w tym kawale
  • Odpowiedz
@LoneRanger: Tego nie neguję. Tylko jak chcesz sobie pracować po 8h dziennie i przez 5 dni w tygodniu, bez narzucanych ci nadgodzin i bez strachu o konsekwencje, to najpierw musisz wypracować sobie taką pozycję. Jak zaczynasz swoją karierę, to zaciskasz zęby przez te pół roku czy rok, masz wpis do CV i dalej możesz już sobie brać oferty takie, gdzie nie będziesz siedział w robocie ani minuty dłużej, niż te
  • Odpowiedz
@bezbekpol: ale piszesz teraz o branży gier czy ogólnie? Jeśli ogólnie to się z tobą nie zgadzam. Wszystko zależy od tego gdzie trafisz, może być tak, że twoja pierwsza praca to będzie spokojne 8 godzin przez 5 dni w tygodniu, nawet jeśli nie posiadasz żadnych szczególnych kwalifikacji.
  • Odpowiedz