Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że wszyscy teraz się ekscytują i cieszą i grają w #cyberpunk2077, ale skorzystam z okazji żeby przypomnieć jak bardzo toksyczny jest management w CDPR i jak bardzo wyzyskują pracowników. Programiści i artyści są w crunchu (pracując po 80h tygodniowo) od conajmniej półtora roku. Dostaną za to niewielki bonus rzędu 10k. Uważam, ze to dość mało jak na taki wkład w produkt. Natomiast managerowie dostaną... uwaga, uwaga.... premię rzędu setek tysięcy (sic!) złotych. Oczywiście ci wielcy panowie z middle managementu nie robili crunchu. Oni nie mogą, bo mają rodziny. A zwykli pracownicy? Chyba też jakieś mają, no ale kto by się tym przejmował.

Pamiętacie, że cała ta gra została zrobiona na garbach setek ludzi, którzy poświęcili życie prywatne żeby cymbały z managementu mogły się nachapać.

#antykapitalizm

Źródło: https://www.reddit.com/r/Games/comments/j87tuk/jason_schreier_i_asked_a_couple_of_cdpr_devs_if/g8bxk68/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf&context=3
mateluszwajhe - Ja wiem, że wszyscy teraz się ekscytują i cieszą i grają w #cyberpunk...

źródło: comment_16076508311ZcOYTO1TopjupuhuQvel2.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: Jak im się nie podobają warunki pracy to mogą zmienić pracę. Na rynku jest pełno firm które ich przyjmą z otwartymi rękami. Najwidoczniej ich sytuacja nie jest aż tak zła jak opisujesz skoro dalej tam siedzą.
  • Odpowiedz
@Drakii: @sezamus: wy żyjecie w jakiejś bańce czy macie 16 lat? Świat nie funkcjonuje w taki sposób że jeśli na kimś stosowany jest mobbing ta osoba od razu się buntuje i rzuca robotę, niektórym przeszkadza w tym ambicja, niskie poczucie własnej wartości czy nawet trudna sytuacja życiowa. Poza tym w CDP miały miejsce zwolnienia ale strzelam że za jednych przyszli następni i tak w kółko
  • Odpowiedz
@Topsiii: naprawdę mam się użalać? Pracowałem w #!$%@? korpo to wdrożyłem plan B, złożyłem wypowiedzenie. Spytali ile mają mi dać, żebym został to rzuciłem kwotę trzykrotną, niż to co miałem. Nie dali, bo to był mój powertalk oznaczający "ch.. wam we wszystko".

Teraz mam nowego dyrektora, który wdraża korpo-gównianą wizję, więc zaraz odpowiem, na którąś z kilku ofert.
Tak się żyje na poziomie specjalisty w dziedzinie, a nie jak frajer,
  • Odpowiedz
@Topsiii: XDD chciałem coś odpisać, ale szkoda mi strzępić ryja XD napisze tylko, że okej, to ma sens gdybyś odnosił się do grupy osób które mają niskie kwalifikacje i nie ma pracy dla nich na rynku, ale w IT XDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Topsiii chlip chlip dorosłe chłopy nie umiejom walczyć o swoje, trzeba im pomuc (,) branża tak wykokszona, że pracodawcy dookoła ciebie skaczą, ale Maciuś się boi, więc trzeba zaorać cały zły kapitalis.
  • Odpowiedz
Zgadzam sie z kolega przedmówcą. Dodam także, że OP chyba w życiu nie pracował w korpo i ma jakaś skrzywioną wizję instytucji charytatywnych, które ozłacają i dbają o każdego pracownika... Otóż nie i nie rozumiem czemu pracownik CDPR dostający jakąkolwiek premie płaczący nad swoim losem i wrzucający opis ,,swojej trudnej sytuacji” ma gorzej od pracownika jakiegoś CC lub banku czy telekomu gdzie takie i gorsze patologie są codziennością, a legendy o wybrykach
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: programiści to zwykli klepacze kodu. Dostają kasę za swoją prace, jak się nie podoba to rynek IT jest tak ogromny, ze mogą po prostu odejść.

Natomiast ostatecznie zarabiają mniej od managerów, bo nie maja żadnej odpowiedzialności i decyzyjności, a za to się płaci.
  • Odpowiedz