Wpis z mikrobloga

Wklejam swoj komentarz z wykopu o jakichs ratach w rtv euro agd. Moze tu wiecej ludzi zobaczy

UWAGA.

jako byly pracownik media expert i neonet zdradze wam prawde o ratach 0%
Jesli cos jest reklamowane, ze raty sa 0% to sa
Jesli sprzedawca mowi ci, ze raty sa 0 ale tylko online - klamie
Jesli sprzedawca mowi ci, ze w tych ratach jest obowiazkowe ubezpieczenie kredytu badz sprzetu to klamie. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiazkowe, mozecie spytac w kazdym banku.
Jesli sprzedawca informuje cie, ZE BANK daje ci taka a taka propozycje rat(oczywiscie z ubezpieczniem) to najzwyczajniej w swiecie klamie. BANK NIE DAJE ZADNYCH OFERT, pracownik wypelnia formularz i to ON WYBIERA linie kredytowa NIE BANK. Warto przy pracowniku zadzwonic do banku w ktorym pisze raty i spytac sie czy bank rzeczywiscie taka oferte do sklepu wyslal.
Oczywiscie dowiecie sie, ze zaden wniosek ratalny nawet nie zachaczyl o ich system bo pracownik poprostu klamie. Teraz patrzcie jak sie bedzie wil i probowal wykrecic z tego co mowil.

Polecam poprosic sprzedawce o regulamin akcji raty 0% ewentualnie samemu sobie wydrukowac ze strony sklepu w ktorym aktualnie kupujecie. Jak byk w kazdym regulaminie RRSO 0% odsetki 0%.
Jesli sprzedawca dalej sciemnia to mowicie, ze zaraz bedziecie dzwonic na policje bo to najzwyklejsza proba oszustwa jest. (BO JEST) Mozecie poprosic kierownika sklepu i jesli on dalej bedzie klamal w zywe oczy ze raty 0 to nie raty 0 to poproscie o rozmowe z jego przelozonym, kierownikiem regionalnym. Zazwyczaj slowo policja wystarcza i nagle raty 0% jednak sa dostepne. Mozecie tez zadzwonic na infolinie internetowa i opisac sytucje. Na infolini sklepu wam powiedza ze macie prawo do takich rat bo macie :)

Nie dajcie sie robic w #!$%@?. Przez te wszystkir lata ktore spedzilem w jednym i drugim sklepie bylem swiadkiem jak oszukano setki jesli nie tysiace ludzi. Kasa z wymuszonych ubezpieczen to oszstwo na grube miliony PLN.

Jesli juz wywalczyliscie te raty to teraz czeka was kolejna pulapka. Pracoenik bedzie za wszelka cene chcial zbic ilosc rat do jak najnizszego poziomu , 10 lub mniej, bo to najbardziej korzystne dla sklepu jest. Nie zawacha sie sklamac, ze bank da raty zero ale tylko 10 badz mniej. W takiej sytuacji telefon do banku przy pracowniku i dowiecie sie o kolejnym klamstwie :)

Jak to jest, pewnie sie zastanawiacie, ze bank daje cos za darmo, czyli raty 0%. Otoz bank jak to bank nigdy nie daje nic za darmo. Klient dostaje raty zero ale TO FIRMA PONOSI KOSZTY TAKICH RAT. Dlatego zalezy im, zeby jak juz daja te raty, to okres byl jak najkrotszy bo mniejsze odsetki z tego placa.

Nie pamietam jak w media expert, ale w neonecie kierownicy regionalni sa j?@#ni jesli nasycenie rat 0’% w miesiacu jes wieksze jak 30%!!! k%!#a czaicie? Caly asortyment prawie jest w ratach 0 a sprzedawcy nie moga ich sprzedawac. Bywaly sytuacje, ze przychodzily maile od dyrektorow zakazujace sprzedazy rat 0 bez konsultacji z regionalnym. Tak jakby k%!#a to on byl bankiem i decydowal kto dostanie raty a kto nie.

Mam nadzieje, ze bogatsi o ta wiedze nie dacie sie wiecej razy oszukac. Jesli jednak jakims cudem dostaliscie raty 0% z ubezpieczeniem kredytu to macie 2 tygodnie chyba zeby sie przejsc do banku i zrezygnowac z ubezpieczenia. Jesli dostaliscie w zerowkach ubezpieczenie sprzetu to macie miesiac czasu, zeby napisac do ubezpieczalni o rezygnacji z ubezpieczenia.

Mam szczera nadzieje, ze kiedys jakad prokuratura utrze nosa tym firmom jak media, neonet czy rtv euro agd bo u nich takie same naciski sa. OSZUSTWO NA GRUBE MILIONY PLN W BIALY DZIEN k%!#A I NIKT SIE TYM NIE INTERESUJE. Nie przesadzam

Sorry za bledy pisze z telefonu.

#oszustwo #raty
  • 132
@espen: to jest dramat że ludzie w ogole biorą te raty w sklepie stacjonarnym, zamiast wypełnić wniosek online, który trwa może 5 minut i wszystko da się tam ustalić samemu
@ZaQ_1: przecież ja nie pisze, ze łamie prawo, wiem co mi grozi, po prostu tych kredytów nie sprzedaje albo właśnie się tłumacze. Poza tym pracodawca nigdzie mi nie każe łamać prawa, ale widzę wykopek wie więcej niż ja.
@espen: Mam bliską osobę w jednym z tych sklepów i potwierdzam, za każde raty 0% pracownik musi się spowiadać kierownikowi regionalnemu, dlatego nie dają ich raczej zwykłym klientom, tylko zostawiają dla siebie jakby chcieli coś wziąć na raty. A do black friday np. przygotowywali się podnosząc ceny od ponad miesiąca wcześniej, każdego dnia praktycznie zmieniali ceny na produktach w sklepie żeby szło to stopniowo xD Ogólnie pracownicy muszą też starać się
słuchaj, mówię Ci co mi mówili. Ja na magazynie tam robiłem.


@MaszBaboTalerz:

Ale to czesciowo moze byc racja, ale nie jezeli chodzi o zwykla elektronike. Taka kase moga dostawac z uslug dodatkowych (chocby z ubezpieczen), czy ze sprzedazy akcesoriow. Za sama sprzedaz sprzetu - nie ma takiej opcji. Stad wlasnie takie cisnienie na dosprzedaz akcesoriow, czy ubezpieczen.
@espen i to jest przydatna informacja Mirku! Fajnie, że o tym napisałeś.

Gdzieś na wypoku czytałem komentarz (może nawet Twój) o kodach produktów. Co już leży długo na sklepie, na czym jest największą marża itd. Jeśli masz wiedzę na ten temat byłbym bardzo wdzięczny za osobny wpis na ten temat.

Osobiście mam bardzo zle wspomnienia z rtv euro agd. 3 razy wyszedłem #!$%@? i pojechałem do media Marktu 40km dalej. Gość mi
@MatkaBoskaDepresyjna: Jeśli pracodawca każe mówić klientom, że ubezpieczenie jest obowiązkowe to każe łamać prawo. Jeśli pracownik z własnej inicjatywy mówi, że ubezpieczenie jest obowiązkowe to łamie prawo.
Dla klienta to bez różnicy.

Telefon na callcenter wybranego sklepu czy banku załatwia sprawę, jeśli chodzi o wymuszanie ubezpieczeń.


@MatkaBoskaDepresyjna: Tutaj wspominasz o wymuszaniu ubezpieczeń. Czyli o łamaniu prawa, więc nie odwracaj teraz kota ogonem. Nie zgłaszając policji takich praktyk daje się na
@ZaQ_1: mówię o niewzywaniu policji, bo z doświadczenia wiem, ze nie biorą takich rzeczy na poważnie, zazwyczaj nie ma na to dowodów. Jeśli dowód jest to jak najbardziej można to zgłosić na policję albo w przypadku banku nawet zgłosić do knf. Reagować trzeba, ale nie w sposób histeryczny strasząc pracownika policja.
@enron

Powodzenia z kupowaniem zmywarki albo płyty gazowej/indukcyjnej. pierdyliard modeli z tasiemcowymi nazwami, różniące się praktycznie niczym. Dopiero na miejscu możesz się od sprzedawcy dowiedzieć czym się toto tak naprawdę różni...


Po czym robisz zdjęcie kartki z modelem i idziesz zamówić z domu. Zresztą sprzedawcy w tych sklepach i tak gówno wiedzą. Oni wciskają to co nie schodzi więc i tak w internecie musisz znaleźć który model kupić.
Możesz też napisać, jak działają te wielkie wyprzedaże, czyszczenie magazynów i niby promocje


@arinkao: Jest u mnie jest taka pizzeria, gdzie jest wielka promocja na pizze oraz dwie nowości w menu. Problem z tym, że ta "promocja" i te nowości są w tej pizzerii od przynajmniej 6 lat. Myślę, że podobnie to działa :d
Powodzenia z kupowaniem zmywarki albo płyty gazowej/indukcyjnej. pierdyliard modeli z tasiemcowymi nazwami, różniące się praktycznie niczym. Dopiero na miejscu możesz się od sprzedawcy dowiedzieć czym się toto tak naprawdę różni...

Po czym robisz zdjęcie kartki z modelem i idziesz zamówić z domu.


Po co, jeśli mogę od razu wziąć?

Zresztą sprzedawcy w tych sklepach i tak gówno wiedzą. Oni wciskają to co nie schodzi więc i tak w internecie musisz znaleźć który
@enron: Kurła, mam iść do sklepu, gdzie sprzedawca chce sprzedać towar z wystawy lub inny, za który dostanie premię XD Dowiedzieć czym to to się różni mogę bez problemu w Internecie czytając wiele opinii.


@SiDi: znajdziesz opinie o modelach sprzed roku, na serwisach producentów abo nie będzie połowy modeli dostępnych w sklepach albo nie doczytasz się jakie mają różnice. Przy zmywarkach np. jedyne co można było wyłuskać to jakieś minimalne
@espen raz się dałem nadziać bo to był mój pierwszy zakup na raty, faktycznie wyszła jedna rata więcej z tym ubezpieczeniem. Przy kolejnych dwóch zakupach na raty siedziała ta sama pacjentka i najlepszym sposobem jest absolutnym bycie #!$%@? i nie wdawanie się w głupie na wpół sympatyczne gadki, do tego tekst "a spróbuję pani bez tego ubezpieczenia i na 10 rat, zobaczymy co powie bank". No i co mówi? Udziela i tyle.
@Kudy: Mnie jeszcze namawiała na gwarancje na ileś tam lat. Mówię, ze mam mieszkanie i sprzęt w PZU czy warta. „Oni oszukujooo”. Myśle sobie taaaa, a Wy nie xD
Co za skurywysny, zrobili mnie tak w #!$%@? w Neonecie a ja się dałem zrobić jak dziecko ( ͡° ʖ̯ ͡°) brałem wcześniej rzeczy w santanderze przez neta i nigdy nic takiego nie było a tu mi wlasnie baba tak nagadała. Zależało mi na szybkim zakupie wiec się zgodziłem a to był #!$%@? wał.

Zastanawiam się czy podwalenie ich do banku by cokolwiek dało czy się wyprą wszystkiego
@seledynowa_panienka: najlepiej w okresie gdy masz promocję typu 5. sprzęt za złotówkę. A te promocje cały czas się przewijają. Tylko weź pod uwagę, że przy takim dealu będą ci wciskać ubezpieczenie bo to duża strata dla sklepu.