Wpis z mikrobloga

Wklejam swoj komentarz z wykopu o jakichs ratach w rtv euro agd. Moze tu wiecej ludzi zobaczy

UWAGA.

jako byly pracownik media expert i neonet zdradze wam prawde o ratach 0%
Jesli cos jest reklamowane, ze raty sa 0% to sa
Jesli sprzedawca mowi ci, ze raty sa 0 ale tylko online - klamie
Jesli sprzedawca mowi ci, ze w tych ratach jest obowiazkowe ubezpieczenie kredytu badz sprzetu to klamie. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiazkowe, mozecie spytac w kazdym banku.
Jesli sprzedawca informuje cie, ZE BANK daje ci taka a taka propozycje rat(oczywiscie z ubezpieczniem) to najzwyczajniej w swiecie klamie. BANK NIE DAJE ZADNYCH OFERT, pracownik wypelnia formularz i to ON WYBIERA linie kredytowa NIE BANK. Warto przy pracowniku zadzwonic do banku w ktorym pisze raty i spytac sie czy bank rzeczywiscie taka oferte do sklepu wyslal.
Oczywiscie dowiecie sie, ze zaden wniosek ratalny nawet nie zachaczyl o ich system bo pracownik poprostu klamie. Teraz patrzcie jak sie bedzie wil i probowal wykrecic z tego co mowil.

Polecam poprosic sprzedawce o regulamin akcji raty 0% ewentualnie samemu sobie wydrukowac ze strony sklepu w ktorym aktualnie kupujecie. Jak byk w kazdym regulaminie RRSO 0% odsetki 0%.
Jesli sprzedawca dalej sciemnia to mowicie, ze zaraz bedziecie dzwonic na policje bo to najzwyklejsza proba oszustwa jest. (BO JEST) Mozecie poprosic kierownika sklepu i jesli on dalej bedzie klamal w zywe oczy ze raty 0 to nie raty 0 to poproscie o rozmowe z jego przelozonym, kierownikiem regionalnym. Zazwyczaj slowo policja wystarcza i nagle raty 0% jednak sa dostepne. Mozecie tez zadzwonic na infolinie internetowa i opisac sytucje. Na infolini sklepu wam powiedza ze macie prawo do takich rat bo macie :)

Nie dajcie sie robic w #!$%@?. Przez te wszystkir lata ktore spedzilem w jednym i drugim sklepie bylem swiadkiem jak oszukano setki jesli nie tysiace ludzi. Kasa z wymuszonych ubezpieczen to oszstwo na grube miliony PLN.

Jesli juz wywalczyliscie te raty to teraz czeka was kolejna pulapka. Pracoenik bedzie za wszelka cene chcial zbic ilosc rat do jak najnizszego poziomu , 10 lub mniej, bo to najbardziej korzystne dla sklepu jest. Nie zawacha sie sklamac, ze bank da raty zero ale tylko 10 badz mniej. W takiej sytuacji telefon do banku przy pracowniku i dowiecie sie o kolejnym klamstwie :)

Jak to jest, pewnie sie zastanawiacie, ze bank daje cos za darmo, czyli raty 0%. Otoz bank jak to bank nigdy nie daje nic za darmo. Klient dostaje raty zero ale TO FIRMA PONOSI KOSZTY TAKICH RAT. Dlatego zalezy im, zeby jak juz daja te raty, to okres byl jak najkrotszy bo mniejsze odsetki z tego placa.

Nie pamietam jak w media expert, ale w neonecie kierownicy regionalni sa j?@#ni jesli nasycenie rat 0’% w miesiacu jes wieksze jak 30%!!! k%!#a czaicie? Caly asortyment prawie jest w ratach 0 a sprzedawcy nie moga ich sprzedawac. Bywaly sytuacje, ze przychodzily maile od dyrektorow zakazujace sprzedazy rat 0 bez konsultacji z regionalnym. Tak jakby k%!#a to on byl bankiem i decydowal kto dostanie raty a kto nie.

Mam nadzieje, ze bogatsi o ta wiedze nie dacie sie wiecej razy oszukac. Jesli jednak jakims cudem dostaliscie raty 0% z ubezpieczeniem kredytu to macie 2 tygodnie chyba zeby sie przejsc do banku i zrezygnowac z ubezpieczenia. Jesli dostaliscie w zerowkach ubezpieczenie sprzetu to macie miesiac czasu, zeby napisac do ubezpieczalni o rezygnacji z ubezpieczenia.

Mam szczera nadzieje, ze kiedys jakad prokuratura utrze nosa tym firmom jak media, neonet czy rtv euro agd bo u nich takie same naciski sa. OSZUSTWO NA GRUBE MILIONY PLN W BIALY DZIEN k%!#A I NIKT SIE TYM NIE INTERESUJE. Nie przesadzam

Sorry za bledy pisze z telefonu.

#oszustwo #raty
  • 132
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja

teraz moje pytanie: czy prawie mnie oszukali? Czy jednak opłata za kredyt przy ratach 0% występuje?


Nie, wszystko ok, specjalnie dla Ciebie 0% jest większe od 0.

próbowałam to szukać potem na internecie ale koniec końców nic nie udało mi się sezonowego znaleźć

To spróbuj jeszcze raz.
  • Odpowiedz
Miesiąc temu kupowałem pralke w rtv euro agd. W Krakowie w Krokusie powiedziano mi, że ubezpieczenie jest obowiązkowe i wynosi 1% raty miesięcznie, więc ostatecznie zapłaciłbym o te 10% więcej. Dosłownie 200m dalej w Serenadzie na moje pytanie czy ubezpieczenie jest obowiązkowe usłyszałem od razu - nie jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@espen: kiedyś chciałem kupić TV na raty 0% w RTV euro. Upewniłem się wcześniej 2x z babka która mnie obsługiwała że to rzeczywiście są raty RRSO 0%. Jak już wydrukowała mi harmonogram rat to okazało się że jest o 1 rata więcej, a jak się zapytałem ocb to zaczęła mi wciskać że to jest OBOWIĄZKOWE ubezpieczenie. Potem jeszcze się kłóciłem z nią z 10 minut, że skoro kredyt jest 0% to
  • Odpowiedz
@espen: Zostałem tak #!$%@? właśnie niecałe 2 tygodnie temu. Wcisneli mi ubezpieczenie, ale nie kredytu czy sprzętu. Czy mogę zrezygnować jakoś z tego ubezpieczenia a sprzęt sobie zostawić? pls help
  • Odpowiedz
@espen wciskanie ubezpieczenia do zakupu jest tak samo #!$%@?ące jak propozycja kawy na stacji o 22giej. Ostatnio kupuje słuchawki bezprzewodowe jakieś sony w ME, za 300, mówię że to do iPhone 'oj to nie będzie działać,. niech Pan zobaczy, nie ma logo ios na pudełku, tylko w androidzie będzie działać' #!$%@? tam, że loga androida też nie ma. Sprawdzam na szybko instrukcję z netu, oczywiście działa bez problemu z iPhone. Przy kasie
  • Odpowiedz
Jesli sprzedawca mowi ci, ze raty sa 0 ale tylko online - klamie

Jesli sprzedawca mowi ci, ze w tych ratach jest obowiazkowe ubezpieczenie kredytu badz sprzetu to klamie. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiazkowe, mozecie spytac w kazdym banku.

Jesli sprzedawca informuje cie, ZE BANK daje ci taka a taka propozycje rat(oczywiscie z ubezpieczniem) to najzwyczajniej w swiecie klamie.


@espen: standard w euro.
Raz nie kupiliśmy telefonów, które były zamówione, bo
  • Odpowiedz
@espen: a ja nie rozumiem kupowania w sklepie. Tam to co najwyżej obejrzeć i pomacać. Kupuje się przez neta, by mieć prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.


@SiDi: Powodzenia z kupowaniem zmywarki albo płyty gazowej/indukcyjnej. pierdyliard modeli z tasiemcowymi nazwami, różniące się praktycznie niczym. Dopiero na miejscu możesz się od sprzedawcy dowiedzieć czym się toto tak naprawdę różni...
  • Odpowiedz
@espen: Nie żebym bronił tego oszustwa ALE wszystko jest zapisane w umówię. Pani z banku mówi kredyt tylko z ubezpieczeniem po czym daje Ci do ręki papier z napisem „ubezpieczenie dodatkowe, 30 dni na rezygnacje”
Ludzie są debilami. Nie potrafią czytać ani się odezwać.
  • Odpowiedz
@espen a co jak pracownik mówi że nie masz historii kredytowej i dlatego musisz wziąć ubezpieczenie kredytu bo inaczej nie dostaniesz rat? To walić to i iść do innego sklepu?
  • Odpowiedz
@espen chcesz powiedzieć że przez lata byłeś jak sam piszesz świadkiem oszustw i nie poinformowała Policji, ale my mamy to robic? Powinieneś dostać karę x100 jak za oszustwo.
  • Odpowiedz
@enron: Kurła, mam iść do sklepu, gdzie sprzedawca chce sprzedać towar z wystawy lub inny, za który dostanie premię XD Dowiedzieć czym to to się różni mogę bez problemu w Internecie czytając wiele opinii.
  • Odpowiedz
@klinQQ: mnie w Euro próbowali w ten sposób zrobić w wała na początku pandemii. Babka bezczelnie mi powiedziała, że sklep poniósł straty z powodu lockdownu i teraz musi sobie to odbić. Poczekałem więc spokojnie aż wypełni całą umowę kredytową i kiedy dostałem ja do podpisu powiedziałem, że się rozmyslilem i nie zamierzam doplacać do rat 0%. Poprosiłem o zmielenie papierów i wyszedłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@espen: najlepszy był ostatnio strzał, poszedłem do Media expert, obejrzałem sprzęty i mówię że na raty zero chce, a typ z tekstem ze raty zero są od kwoty x zł. Obróciłem się i wyszedłem kupiłem w internecie.
  • Odpowiedz
@Alalamba: to nie jest 1% raty miesięcznie, to jest 1% całkowitej wartosci towaru do każdej miesięcznej raty. Czyli im więcej rat tym więcej płacisz. Dla 10 rat i towaru za 1000 zł będziesz mieć dodatkową stówę a dla 30 rat dodatkowe 300 zł.
  • Odpowiedz