Wpis z mikrobloga

@Minieri: Wiesz ze jest duza roznica miedzy negro i nigger. Gdzie tak zwane n-word w jezyku angielskim zawsze bedzie rozumiane jako nigger, ktore ma negatywny, razistowski wydzwiek.

Chyba ze uzywaja tego slowa miedzy soba to wtedy juz ok. Zawsze mam mindfucka jak to slysze, a slysze czesto bo pracuje na Camden.
  • Odpowiedz
@Minieri: @Thecule: @ciawi785: @klcn123: @kx_keytinho
Rumun z mojej pracy po odsłuchaniu powiedział, że liniowy określił go "czarny" - nie było to co prawda obraźliwe. Ale wyraźnie wyraził dezaprobatę, bo sędzia określił innego gościa po kolorze skóry, co wg. niego nie powinno się zdarzyć. Dodatkowo powiedział że ten sędzia liniowy jest idiotą skoro tak powiedział (w obecnych czasach). Co do sędziego głownego - powiedział
  • Odpowiedz
@Minieri: jak dla mnie, ten rzekomo poszkodowany gościu się totalnie skompromitował. Założę się, że sędziowie słyszą wobec siebie o wiele gorsze obelgi na porządku dziennym, a jakoś nie obrażają się i nie wychodzą z boiska xD. Ten pan, jak i każdy inny, ma prawo czuć się obrażony z róznych powodów, ale gdyby był poważnym człowiekiem, to wyjaśniałby takie sprawy spokojnie i po meczu.

Bo umówmy się, wyzwiska (już załóżmy, nawet,
  • Odpowiedz
@sasik520: Prawda, ale też sędziowie nie są bez winy. Przecież każdy wie że teraz jak odniesiesz do kogoś "ten czarny" to może być afera. No i jest ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Minieri: Mieszkałem 4 lata w Rumunii, trochę poznałem język i sorry ale negru to totalnie neutralne słowo na czarnoskórego a nie żadne n-word. W sumie jak inaczej miał wskazać kogo wywalić, "tamten w kurtce" raczej by sędziemu dużo nie powiedziało XD
  • Odpowiedz