Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie, ponieważ wynajmuje mieszkanie (najem okazjonalny) umowa powinna trwać jeszcze przez około 4 lata. Wynajmujący chcę podnieść czynsz w związku z czym chciałbym rozwiązać umowę. Umowa zawiera zapis o możliwości wcześniejszego wypowiedzenia z miesięcznym wyprzedzeniem, który jest w załączniku. Jak najlepiej rozwiązać tą sprawę? Czy mogę nie zgodzić się na podwyżkę i będzie to jednoznaczne z zakończeniem umowy czy powinienem złożyć wypowiedzenie podając ważną przyczynę np: pogorszenie sytuacji finansowej lub choroba bliskiej osoby.

#wynajem #prawnik #poradaprawna #najem #najemokazjonalny #najemca #prawo #mieszkanie #nieruchomosci
Wosielele - Witam mam pytanie, ponieważ wynajmuje mieszkanie (najem okazjonalny) umow...

źródło: comment_16074582260ZwLEKHeQgkCXWy8knM1bn.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wosielele: jeśli w umowie nie ma zapisu,ze wynajmujący może w trakcie jej trwania podwyższyć czynsz to możesz od niej odstąpić bez okresu wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
@paweucio: Właściciel chce żebym podpisał aneks do umowy. W związku z podwyżką czynszu, powinienem go podpisać i wtedy złożyć wypowiedzenie (wyprowadzając się z końcem stycznia) ? Po prostu nie chcę mieć problemów że moje wypowiedzenie będzie nieważne.
  • Odpowiedz
@ZajebbcieTrudnyNick: dokładnie jest to zgoda na podwyżkę, dlatego się zastanawiam czy mam go podpisać i wtedy wypowiedzieć umowę a jeśli go nie podpiszę to umowa upływa po miesiącu ... od kiedy? Koniec stycznia czy grudnia?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wosielele: nie podpisujesz aneksu. Pisemnie skladasz informacje o odmowie przyjecia podwyzki. Od tego momentu rozpoczyna sie miesiac wypowiedzenia. Po nim umowa wygasa, wiec tracisz prawo do lokalu, tym samym masz miesiac na wyprowadzke od momentu zlozenia oswiadczenia wlascicielowi. Mozliwe jednak, ze umowa moze przewidywac, ze wypowiedzenie ma skutek na koniec miesiaca (tak jest np w kodeksie pracy) - wtedy termin wyprowadzki przypadalby na 30 stycznia.
  • Odpowiedz