Wpis z mikrobloga

@zyn7ex: Zachęcam do przejrzenia kilku linków: link
Ja na Twoim miejscu nie robiłbym póki co nic. Odeślij jak będą normalnie dostępne w sklepach i na magazynach - wtedy będziesz miał pewność, że wydadzą Ci nową w miarę szybko. Ogólnie to ludzie są mocno przewrażliwieni na temat tych cewek i innych odgłosów i myślą, że spowoduje to, że im konsola wybuchnie czy coś. Po to gwarancja trwa 12-24 miesiące, żebyś mógł odesłać
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ryszardzislaw: kwestia jest taka ze chyba większość ps5 ma ten coil whine ale dość mocno różni sie to wielkością problemu. Na reddit niektórzy piszą o tak głośnych cewkach, ze słychać to w drugim pokoju. U mnie np słuchać tylko jak się podejdzie na metr ale w całkowicie cichym pokoju
Jak nagrywam filmik to bardziej cykanie zegarków w pokoju słuchać nic cewki( ͡º ͜ʖ͡º)

Moją i tak
@Matt3rs: siedze teraz na kanapie, konsole mam za telewizorem schowana i głośność cewek przebija głośność gry, wiec lipa straszna. Pogram sobie jeszcze troche i po nowym roku odeśle.
@Ryszardzislaw: U mnie cisza, ale i tak sam TV wyje, a do tego lodowka jak sie wlaczy to juz w ogole nic nie slychac z gry i musze TV podglasniac. Zawsze lubilem se pograc na niskiej glosnosci, no ale z ta lodowka to niestety nie ma opcji.

@zyn7ex: Mozliwe tez ze jakis kawalek kabla czy naklejki o wiatraczek ociera, bo brzmi dosc mechanicznie ten dzwiek.

@Matt3rs: U mnie cisza,
@Matt3rs: Nie no, gdyby tak wyły, że byłoby słychać w drugim pokoju to sam bym wtedy odesłał. No ale nie popadajmy w paranoję. W wielu sprzętach elektronicznych coś tam czasem wyje, a mimo to mogą one działać świetnie długimi latami. Ja też jestem przyzwyczajony do głośnych warunków, tak więc mi tam takie cewki czy wiatrak 4db głośniejszy od drugiego jakoś mocno by nie przeszkadzały, ale rozumiem że komuś to przeszkadzać może.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zyn7ex: no to już pewnie jest dość irytujące.

Ja mam nadzieję ze jak będą jakieś bardziej wymagające gry wychodzić to te cewki nie staną sie głośniejsze. Jak zostanie jak jest to nawet nie bede jej nigdy odsyłał, jak będzie głośniej to mam rok czasu na reklamację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zyn7ex: Ogólnie to możesz pokombinować z zamianą listw/przedłużaczy i gniazdek, do których podłączasz konsolę (przetestuj podłączając też gdzieś w innych pomieszczeniach). Najlepiej podłącz do jakiejś listwy antyprzepięciowej jeśli taką posiadasz, jak nie - zamów, koszt w okolicach 50zł a zapewnia, że w razie spięcia nic Ci się nie spali. W niektórych przypadkach to podobno pomaga i cewki wyją ciszej, albo przestają wyć całkowicie.

@Gaelwyn: Ja tam wielkim znawcą nie jestem,
@Gaelwyn: No nie każdy może chcieć wydawać 300zł na 'trochę bardziej wypasiony przedłużacz', natomiast takie zwykłe listwy antyprzepięciowe mogą być tańszym i równie skutecznym w tej kwestii rozwiązaniem. :D
Ja sam UPSa nie posiadam, z tego względu, że realnie musiałbym kupić dwa żeby jednym mieć podłączony router (jeden pokój) do braku przerw w dostawach internetu; a drugim telewizor, konsolę i komputer (drugi pokój). A 600zł to jednak nie jest już taki