Wpis z mikrobloga

Kupiłem je w ikea 2 tygodnie temu za 499, widzę że standardowo podnieśli cenę o stówkę by zrobić „promocję”
@Nie_warto: mnie osobiscie #!$%@? ze wszystko co gamingowe to musi wygladac czasami jak polski argotuning z wczesnych lat dwutysiecznych, te oczojebne ledy i kiczowaty design, az mialem problem ze znalezieniem jakiejs normalnie wygladajacej klawiatury mechanicznej bo wszystko "gejmerskie", swieci sie jak psu jajca i wyglada jak polonez tuningowany przez pijanych ochotnikow na podlaskiej remizie
Kupić Markusa można jak jesteś biedny i nie pracujesz przy komputerze po 8 godzin dziennie. Jak spędzasz pół dnia przy kompie i nie wydasz normalnej kwoty na coś, co jest sprawdzone i chroni zdrowie, to jesteś nieogarem.


@Hatespinner: To krzesło już 7-8 lat służy mi na co dzień - spędzam na nim ok 6 godzin pracując zawodowo (reszta "poza biurem") i nie odczuwam bym tracił na nim zdrowie mimo, że bliżej
To krzesło już 7-8 lat służy mi na co dzień


@magicznyfred: Po 7-8 latach nie będziesz odczuwał problemów związanych z postawą, a przypadek anegdotyczny jest tak #!$%@? dowodem czegokolwiek, że nawet nie chce mi się tego komentować.
Idź do Hermana-Millera i powiedz im że ten cały research, ergonomia etc są do dupy,


@Hatespinner: A gdzie ja mówię fotele ergo są do dupy? Mówię, że w ogóle nie są konieczne i krytyczne do utrzymania zdrowia pleców. To ty postawiłeś (anegdotyczną XD) tezę, że jak nie masz fotela z górnej półki, to umrzesz. Czy każdy świeżo emerytowany nauczyciel, kierowca, pracownik biurowy ma w Polsce kręgosłup do przeszczepu? Bo 99% z
Mówię, że w ogóle nie są konieczne i krytyczne do utrzymania zdrowia pleców


@magicznyfred: Oczywiście że są, jeżeli masz siedząca pracę. Po pierwsze krzesła ergonomiczne, według badań zmniejszają ból w przypadku zwyrodnień kręgosłupa i ból dolnej części pleców, wynikający z nieprawidłowej postawy:

https://www.researchgate.net/publication/256461176_Effectiveness_of_an_ergonomic_intervention_on_work-related_posture_and_low_back_pain_in_video_display_terminal_operators_a_3_year_cross-over_trial

Plus trylion innych linków.

Tego, że siedzenie na gównianych krzesłach wpływa na problemy kręgosłupa i nieprawidłową postawę nawet nie szukam, ale jak jesteś słaby z biologii, czy BHP,
Oczywiście że są, jeżeli masz siedząca pracę. Po pierwsze krzesła ergonomiczne, według badań zmniejszają ból w przypadku zwyrodnień kręgosłupa i ból dolnej części pleców, wynikający z nieprawidłowej postawy


@Hatespinner: Nie myślałeś o inwestycji w biurko z możliwością stania, zamiast, lub dodatkowo?
http://www.k-r.pl/ratio.html
Z czym wrócisz za 600zł?


@void1984: 600zl to nie jest budżet na krzesło, jeżeli pracujesz 8h+ dziennie na siedząco. Badań w tym kierunku nie mam, ale są rankingi ergonomii krzeseł, które można łatwo sprawdzić.
tak szczerze to 12 rok użytkuję i jest ok. Wymieniam tylko dlatego, że kot podrapał i farfocle wiszą.


@micelangeloB: lol, mirku, przecież na tym się siedzieć nie da, ile ten fotel kosztuje? 50-100 zł? Ja kiedyś dostałem 5 używek, koleś chciał za nie 30 zł, #!$%@?łem na śmietnik. Ćwiczysz coś? Przecież 8h dziennie przez nawet rok w tym gównie i masz plecy #!$%@? fest.

Herman Miller za 3k, o którym Ty
tyle co wieczorkiem przy kompie. Aż taka tragedia? :D a ten co wcześniej dawałem też taka bieda?


@micelangeloB: jak 1-2h dziennie to wszystko idzie wytrzymać. Jeśli masz 175 cm i więcej to najtańszy rozsądny fotel to ten Markus z Ikei, nie każdemu pasuje, ale w tej cenie jest naprawdę bardzo dobry i Ci polecam. Wyżej sens mają dopiero polskie Ergohumany po 2-3k i Aeron/Embody albo Steelcase Leap po 5-8k i więcej.