Wpis z mikrobloga

@1Lupa: Nie dostałeś, tylko dałeś pata. Przy remisie odejmuje się punkty graczowi, który miał wyższy ranking, a dodaje się temu, który miał niższy
  • Odpowiedz
@1Lupa: 5 letnie dziecko, któremu w godzinę wyjaśniłem zasady gry przy podobnym ułożeniu figur, dał radę zamatować. Może to nie jest gra dla Ciebie skoro nawet nie rozumiesz co się stało? xD
  • Odpowiedz
@1Lupa: Problem polega na tym że nie rozumiesz jakie są zasady tej gry ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Szachy to nie jest wojna. Nie chodzi o to żeby zbić wszystkie figury przeciwnika albo zebrać jak najwięcej hetmanów. Chodzi o to zeby zrobić szach-mat, czyli atakować króla w takiej pozycji, żeby nie mógł on nigdzie uciec.

To co zrobiłeś to klasyczny błąd -> zablokowałeś króla, nie ma gdzie się ruszyć bo każde pole jest atakowane, ale nie atakujesz samego króla. Taka sytuacja to pat, bo nie da się dalej prowadzić gry.

Podpowiem, że to bardzo częsty błąd kiedy ktoś celowo zbija wszystkie pionki przeciwnika i robi dużo hetmanów, bo każdy hetman blokuje bardzo dużo pól, a jak zbijesz przeciwnikowi wszystko, to nie
  • Odpowiedz
Miałem dwa pionki wysoko to postanowiłem z nimi sobie podejść i zrobić z nich hetmany


@1Lupa: mój ulubiony rodzaj graczy XD w 50% właśnie się kończy patem
  • Odpowiedz
@1Lupa: Spoko :) nie krytykuje. Miałem wykop otwarty na tagu jakis czas i mi sie pojawiło i nie widziałem ze juz są komentarze:) po wyslaniu mojego zobaczylem, że wielu wyjaśniało srpawe przede mna.
  • Odpowiedz
@gobblin: fajne zadania tylko szkoda, że inne rozwiązanie niż przewiduje system liczy jako błąd, a zdarzają się zadania, że nie ma to znaczenia czy skoczkiem staniesz w tę czy w drugą stronę. W każdym razie to nic wielkiego :) Dzięki za zadania
  • Odpowiedz