Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
Hej motomirki, ciekawa sytuacja się rozwija ostatnio na drogach południowego Śląska. Czy zauważyliście coś podobnego u siebie?

W komentarzach widać wpisy ludzi od Katowic po Żywiec gdzie zgłaszany jest ten sam problem. Mimo bardzo ciepłego i wietrznego weekendu, wiele dróg pozostało wilgotne i śliskie. Sytuacja się zaczęła po pierwszym soleniu dróg.

SUEZ i powiązane spółki zarządzają zimowym utrzymaniem dróg większości tych okolic. Czy możliwe jest, że w ramach oszczędności został zakupiony wyrób solopodobny lub zanieczyszczony dodatkami? Czy też wytłumaczenie będzie bardziej skomplikowane?

Fakt pozostaje, że jest ślisko wtedy, gdy absolutnie nie powinno być. Można się bardzo zdziwić. Oby nie skończyło się wypadkiem...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1786086318232470&id=378763048964811&sfnsn=mo

#bielskobiala #sprawadlareportera #motoryzacja #slask #polska
zoniu - Hej motomirki, ciekawa sytuacja się rozwija ostatnio na drogach południowego ...

źródło: comment_160741195256JQsnkGJOkafUlMcZP5yk.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zoniu: w Bielsku-Białej jak nigdy nie miałem problemów z boksowaniem opon, to ostatnio podczas jednej przejażdżki, to ze 3 razy mi zboksowały xd
  • Odpowiedz
@Matrix019: @Diplo: @zoniu: no jest takie zjawisko, najczęściej w okolicy kilku stopni na +, jakaś taka maź na ulicy dziwna czasem wrażenie jak by się na slickach jechało, po zmianie na zimówki trochę lepiej ale dalej występuje takie zjawisko dziwne. Po prostu trzeba uważać.
  • Odpowiedz
@zoniu: w tym roku zaliczylem najdluzszy nieplanowany drift - okolo 30m przy predkosci 60km/h. Moja próba wytłumaczenia zjawiska jest następująca: warstwa soli tworzy higroskopijną, a tym samym ciągle wilgotną powłokę, która łącząc się z brudem znacząco obniża przyczepność. Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że nawet w słoneczne dni jest "mokro"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Retoryk: @elemenTH: są to jakieś wytłumaczenia, nie mówię że nie. Niemniej w Bielsku było naprawdę ciepło (w cieniu ponad 10st., a słońca też nie brakowało) i bardzo wietrznie przez weekend, a sytuacja się utrzymywała, drogi były wilgotne i śliskie. Być może to nie jest temat do ogarnięcia na "chłopski rozum" i jest to (wyjątkowa) kwestia samej pogody i pyłu na drodze. Nie mówię że nie, ale miło by było, gdyby
  • Odpowiedz
@zoniu: zrobiło się zimno, palicie tam na południu Polski syfem w piecach, a później ten tłusty pył osadza się na drodze. Przydałby się konkretny deszcz to by sytuacja wróciła do normy
  • Odpowiedz
@zoniu: Miałem ostatnio podobną sytuację, przy 10 stopniach na termometrze przy awaryjnym hamowaniu dosłownie leciałem po drodze, mimo że nie padało od kilku dni. Coś jest na rzeczy.
  • Odpowiedz
@zoniu: w #warszawa też na drogach ślisko, sam się zdziwiłem jak parę dni temu mi ABS "zatrykał" na lekko wilgotnej drodze przy 3-4*C na plusie przez ostatnią dobę, na nowiutkich oponach, pomimo że wcześniej przy jeździe ekspresówką przy ulewnym deszczu ze 110-120 km/h hamowałem bez problemów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zoniu: Potwierdzam, przy 10 stopniach samochód na drodze tańczy, pomimo bardzo fajnych opon, które poprzednio radziły sobie całkiem nieźle. Wrocław. Też zwróciłam na to uwagę, bo różnica jest kolosalna, ale uznałam że pewnie opony się zestarzały, albo zakurzyły, czy coś...
  • Odpowiedz
@zoniu: w sumie to też ostatnio przy wjeździe na główną opony się ślizgały ale zrzuciłem winę na syf na drodze. Może faktycznie coś leży
  • Odpowiedz