Wpis z mikrobloga

Jak oglądałem gdy wyszedł to był okej dobrze się bawiłem, ale im więcej o nim myślę to mniej mi się podoba dużo zmarnowanego potencjału
Wątek Yen i Ciri strasznie słaby moim zdaniem za dużo czasu poświęcili czarodziejkom, a ten wątek z driadami i tym elfem to pomyłka jedynie wątek Geralta trzyma poziom, ale powinno być więcej Wiedźmina na szlaku
Ani trochę nie mam ochoty do niego wracać
#seriale #wiedzmin
źródło: comment_1607175279TGrthemCi5PJFaDoCYcRRU.jpg

Jakie z perspektywy czasu oceniasz 1 sezon ?

  • Świetny sezon 10.4% (171)
  • Dobry wstęp ale mogło być lepiej 57.9% (956)
  • Słaby sezon 31.8% (525)

Oddanych głosów: 1652

  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bizzi0801: wahałem się między opcja słaby sezon a dobry wstęp ostatecznie dając ta drugą, trochę na wyrost.

Strasznie zmarnowany potencjał; mieć taki budżet, świetne ujęcia i doskonały materiał źródłowy i zrobić takie miałkie coś z beznadziejnymi wątkami Ciri i Yennefer... Również nie mam ochoty wracać ani nie czekam na kolejne sezony
@bizzi0801: Pani L.Hissrich kompletnie nie ma pojęcia jak ten serial zrobić dobrze, miała okazję wyciągnąć do świata filmu/serialu na poziomie światowym trochę inną perspektywę niż "zachodnie/amerykańskie" fantazy a tak wyszło z tego tandetnie gówno jakich wiele, zero oryginalności, coś na poziome Xeny i Herkulesa z lat 90 z tym, że tamte seriale wtedy robiły większe wrażenie.
@bizzi0801 jestem w trakcie czytania książek, serial oglądałem przed czytaniem i ogólnie nie było źle( oprócz tego że początek serialu to zbiór osobnych opowiadań i jest to strasznie pomieszane), ale mogło być lepiej oraz kilka rzeczy było dziwne rozwiązanych. O ile w książkach Geralt znał Ciri i spotkał ją wcześniej o tyle ich spotkanie w lesie na koniec 1 sezonu jest z dupy wzięte bo według samej historii z serialu nie znali
@bizzi0801: Na moje wątki, które powinny być fajnie poruszone zostały spłycone na maksa. Choćby wątek dziecka-niespodzianki, czy nawet zaczynając od samego początku ze szkoleniem wiedźmińskim i pierwszym zabójstwem Geralta który aż prosi się o wrzutę na początku serialu. Za to rozciągnęli do granic żenady tą kupę z ich wersją historii Yen czy to na siłę akcentowanie mocy Ciri w tej scenie niżej xD.

A i Eist zachowujący się jak imbecyl oraz
@bizzi0801: Serial moim zdaniem był beznadziejny. Vilgefortz jako meksykański sprzedawca burrito, kompletnie zniszczyli jego powagę i geniusz. Do tego przesadna historia Yennefer i Ciri, w dodatku jeszcze jakieś dziwne postaci jak ten mały murzyn elf (Dara czy jakoś tak), który był moralnym przewodnikiem Ciri xD

Zmarnowanie potencjału wieku ciekawych historii, już na starcie można powiedzieć, bo nie wyjaśnili nawet tridamskiego ultimatum tylko od razu przeszli do momentu walki, bo tak. Zmarnowana
@bizzi0801: oglądało się okej ale wogle nie czekam na drugi sezon, nie rozumiem na #!$%@? zrobić z tego quasi procedural i ekranizować opowiadania skoro cała saga którą planują przedstawić jest w #!$%@? długa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@LegoBatmanRules: pięknie ujęte i podsumowane, im dalej tym bardziej boli to co się tam działo, krasnoludów dalej nie rozchodzilem, w książce niskie krępe mocarne chłopy którym w marszu nawet wiedźmin miał problem dorównać a szli z obciążeniem pod którym i koń mógłby się uginać, a oni wzięli karłów no ja pie4dole

Bardzo mocno budowali postać yennefer
i jakieś monologi mimo że w książce bazowało na niedopowiedzeniach polslowkach przemilczeniu i zagadkowości. Sam
@bizzi0801 kiepska adaptacja, szczególnie to czuć kiedy się przesłucha rewelacyjne, powtarzam REWELACYJNE audiobooki. Sam serial jest niezły, ale trzeba zapomnieć o tym że to wiedźmin, taka typowa, średnia netflixowa produkcja. Chętnie bym go obejrzał po przerobieniu na taki typowy film disneya, bo bliżej mu właśnie do takiego kina niż do wiedźmina.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bizzi0801: Nie wiem po co się tak pospieszyli z historią. Rzeź cintry spokojnie mogła by być ostatnim a nie pierwszym odcinkiem. Mogli by coś więcej powiedzieć o Yennefer, pokazać jej życie, przy okazji połączyć to z pokazaniem różnych władców, polityki, intryg, atmosfery zagrożenia nilfgardem. A tak wyszło pomieszaniem z poplątaniem. Jest sporo fajnych rzeczy, fajnych scen, kilka ciekawych momentów. Ale ogólne całościowe podejście do historii jest do bani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizzi0801: Gdybym nie znał historii ciri i białego wilka nie ogarnalbym co gdzie i jak w tym serialu. Wątek ciri z driadami został nie bójmy się użyć słowa #!$%@? ale tak po za tym to dość dobry serial fantasy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizzi0801: Książek nie czytałem więc nie miałem jakichs wygórowanych oczekiwań - takie 6/10. Myślę, że gdyby zrobili serial z ciągłym wątkiem a nie poplątanie z poplątaniem to by było lepiej.
@bizzi0801: Pojedyncze sceny, czy sekwencje są fajnie wykonanie (moja ulubiona to walka ze Strzygą oraz rzeź w Blaviken), ale np. finałowa bitwa to jest jakieś nieporozumienie. Tak samo skakanie na skróty po fabule, mieszanie linii czasowych bez żadnych podpowiedzi dla widza - czy scena spotkania się Geralta z Ciri, fabularnie ich zachowanie jest bez sensu.
@bizzi0801: przeczytalem kilka razy gre o tron przed serialem, i mi sie dalej podobal (no ostanie sezony nie powalały). Wiedzmina netflixa, zmusilem sie ogladajac na karcie w tle robiac cos innego. Np. aktorki z duma mówiły o tym ze przeczytaly jedna ksiazke z wiedzmina, podejrzewam ze reżyserce tez sie wiecej nie chcialo. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizzi0801: postać gerwanta i superman w pyte, yen na plus a się obawiałem, triss nie istniała, ciri takie 2/10, reszta płynnie od 4/10 do 9/10. Całość da 7+. Liczę że drugi sezon będzie lepszy ale coś czuję że najlepiej będzie jak dojadą do pięcioksiegu bo opowiadania są mocno nierówne.
@bizzi0801 podoba mi się wybór aktorki do roli ciri. Dobrze to zagrała. Wątek yen? Mi się tam podobał. Minus to czarne elfy. Brakuje mi pokazania biedy na tych wsiach czy potworów. Życia codziennego zwyczajnego chłopa. Brakuje słowianskiej atmosfery. Spania na sianie, pracy na polu, czego najbardziej obawiali się chłopi skąd się wzięły te wszystkie ludowe przesądy. Boje sie że oni pójdą w kręcenie arystokracji. Spoko tam dwa odcinki mogę pooglądać życie królow,
@bizzi0801: mi się dla odmiany bardzo podobało, nie miałem żadnego problemu żeby połapać się w osi czasowej, są wskazówki które w tym pomagają.
grałem we wszystkie części trylogii ale dopiero serial skłonił mnie do sięgnięcia po książki. co prawda po przeczytaniu ich jestem w stanie zrozumieć czemu tyle osób narzeka, ale dla osób mniej obeznanych w uniwersum jest to zdecydowanie bardzo dobry serial
@bizzi0801: Serial oceniam na mocno średni/słaby, ale miał swoje naprawdę dobre momenty. Szczególnie rzeź w Blaviken w wykonaniu Geralta wyszła zajebiście, najlepsza scena walki jaką widziałem. Poza tym to typowo netflixowy serial, mocno teatralna sceneria, która w ogóle nie pozwalała poczuć klimatu. Największy dramat i nieporozumienie to postać Vilgefortza. W książce gościu jest najpotężniejszym czarodziejem i sklepał wiedzmina w kilka sekund a w serialu jakiś parch go kładzie xD Masa głupot