Wpis z mikrobloga

tak wygląda jedna minuta warta 790zł kary

(o ile służby skontrolują i nie uznają wydruku/opisu)

takie tam #drogipamietniczku #ciekawostki od #trzymaczkierownicy, trochę o #ciezarowki, trochę o #tachograf.

Trochę o #gdzietetirytaksiespiesza chociaż tym razem nikt mnie nie poganiał, ani nikt nie blokował.

bekaztransa ani zycietruckera tagować chyba nie ma sensu, bo dla nich to żadna nowość
totalski - tak wygląda jedna minuta warta 790zł kary

(o ile służby skontrolują i n...

źródło: comment_1607151674ch4besWH7GOaQmaFRp1zSV.jpg

Pobierz
  • 37
@totalski: ja tu widzę czas jazdy ciągłej za długi, bo pauza 30 minut to 29 minut i tak jakby jej w ogóle nie było. Jazda ciągła ponad 4:30 bez odpowiedniej przerwy to najdroższa rozrywka jeśli chodzi o mandaty
@totalski: Po co robiłeś 6 pauz ?? Wystarczy jedna 15 i później 30 i tyle a ty nie potrzebnie sobie życie utrudniasz i do tego jedna ma 19 minut wytłumacz po co to jak już gdzieś chwilę stoisz to zmień tacho na kwadrat a nie na łóżko i tyle :)
dlatego dostał mandat


@BijeWBemben: o-ho, widzę kolejny festiwal urojeń wykopowych ekspertów

Tachograf Ci MUSIAL migac


@crouch3r: nie ma szans. tego nie da sie nie zauważyć. Pisałem już, maksymalnie ułomny jest. Żadnych statystyk, praktycznie żadnego menu. Po wyjechaniu prawie 10h i pauzie 45min on znowu pokaże, że mogę 4,5h jechać. Aż dziw że regułę jednej minuty umie. Uprzedzając: pytałem w serwisie czy można zaktualizować soft. Nie, niedasie. Bo nie. Kup se
A tak powaznie to wspolczuje. Pilnuj bardziej bo z ta Francja to powaznie Ci pisze :) Tachograf Ci MUSIAL migac pozniej jak przekroczyles 4.30 jazdy i trzeba bylo stanad w ciagu 15 minut obojetnie gdzie.


@totalski: @crouch3r: nie musiał. stare tachografy resetowały czas jazdy nawet po połączeniu pauzy 20+25 minut. Jeżdże Manem z 2009r i muszę tego pilnować, bo na tacho niby wykasuje Ci czas jazdy i nic nie mruga,
@davidoff_OB: O_o 2009 i ma takie lipne tacho? No tak czy siak jestesmy kierowcami i naprawde NIEWIELE skomplikowanych rzeczy jest do ogarniecia jesli chodzi o przepisy. Przerw wypadaloby jednak pilnowac :P Op dal dupy ;)
@Tony76: jakoś po wyjechaniu 4,5h czasu jazdy pauzę dzieloną zamiast 15min+30min zrobiłem 15+29. Czyli te 2h co pojechałem potem, to wykroczenie polegające nie na skróceniu odpoczynku o minutę, a na przekroczeniu o 2h1min maksymalnego czasu prowadzenia bez przerwy. I za to wg programu do analizy tacho inspekcja dowaliła by mi 790zł kary. O ile skontrolowali by i nie uznali wytłumaczenia na wydruku który zrobiłem dopiero jak się skapowałem, czyli po dojechaniu
@totalski: a jakie wytłumaczenie byś miał? Jeżeli to tylko pomyłka w liczbach bo coś ci się źle popatrzylo na tacho to raczej to dla nich żadne wytłumaczenie bo to nie wypadek na drodze czy cos innego na co nie masz wpływu z tego co wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to tacho masz takie prymitywne to może warto sobie walnąć apke na tel tacho mobile, tam ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tony76: jak znasz apke która będzie jazdę młotki i łóżko liczyć identycznie jak tacho, albo pobierać z niego te dane, to dawaj. Bo taki absurd że sam mam sobie klikać co akurat robię widziałem i chyba nie ma bardziej bezużytecznej i niebezpiecznej aplikacji w mojej robocie. Jak tu na 9h jazdy nieraz liczą się sekundy bo np na uświadamiacza - ekodriwera trafiłem :)

A opisu już nie pamiętam, bo konsultowałem z