Wpis z mikrobloga

#mifit #miband #miband5

Wie ktoś w jaki sposób zliczane są kroki gdy jednocześnie chodzę z telefonem i mi bandem? Czy opaska ma priorytet nad telefonem, czy wynik jest w jakiś sposób uśredniony? Mam wrażenie, że przy moim poziomie aktywności liczba przebytych kroków jest zawyżona. Mam świadomość, że opaska nie liczy ich bardzo dokładnie, tak samo telefon (GPS włączam dopiero gdy wybieram się na dłuższy spacer/bieganie), lecz jednocześnie przekłamania są dość spore w moim odczuciu.
Ewentualnie - istnieje możliwość skalibrowania opaski? Bawiłem się trochę etykietami zachowań, zdania na temat jej działania są podzielone, ja nie zauważyłem żadnej różnicy w sposobie liczenia kroków. Może po prostu "ten typ tak ma"?
  • 2
  • Odpowiedz
@gardina wydaje mi się że mifit liczy cały czas dystans po krokach z opaski. Zawsze jak biegam odpalam aplikacje mifit i ednomondo i teraz jeszcze odpalam.jakas trzecia, wyniki w tych dwóch ostatnich są zbliżone a w mifit zawsze jest dużo mniejszy. Przy 10 km wychodzi nawet że jest mniej 500-800m.
  • Odpowiedz
@gardina wydaje mi się że mifit liczy cały czas dystans po krokach z opaski. Zawsze jak biegam odpalam aplikacje mifit i ednomondo i teraz jeszcze odpalam.jakas trzecia, wyniki w tych dwóch ostatnich są zbliżone a w mifit zawsze jest dużo mniejszy. Przy 10 km wychodzi nawet że jest mniej 500-800m.


@gardina
@nieograniczony ja włączam BT raz na 3 dni, opaska sama liczy kroki i je przelicza na kilometry. U mnie też dużo
  • Odpowiedz