Wpis z mikrobloga

@urwis69: siostra była u mnie dosłownie ze 2 tygodnie temu samolotem i w Polsce musiała tylko wypełniać formularz, samochodem raczej nic nie sprawdzają, musisz doszukać czy coś się nie zmieniło od tego czasu, ale z tego co wiem to nie, zaraz poszukam jeszcze.
@urwis69: może zapytaj na jakiejś dużej grupie na FB, ale ktoś ze znajomych ostatnio chyba jechał i generalnie zero kontroli, ale odpowiedzialności za nic nie biorę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@urwis69 do PL jedziesz i wracasz bez problemu, jeżeli chodzi o kontrole itp. W Holandii teoretycznie musisz odbyć kwarantanne, jeżeli jesteś powyżej 24h poza granicami nl i w kraju, który jest 'niebezpieczny'. Dopóki nikt życzliwy np. w pracy nie powie, że byłeś na święta w Polsce, to zero problemów. Inaczej pracodawca może Cię wysłać na kwarantanne lub na test. Tak to wygląda w moim regionie.
@urwis69: W sobote wracalem do pl, jak cie nie spisza na granicy to luzno. Nie chwal sie pracodawcy, ze wracasz do pl. Jak juz jakims cudem zapyta to powiedz, ze jedziesz do kochanki gdzies w nl. Mozesz miec w nl kwarantanne, ale nie musisz - to tylko zalecenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szimu: Skad sie bierze ta polska kombinatoryka w stylu "nie chwal sie pracodawcy"?

Z jednej strony nikomu nic do tego gdzie spedzasz swoje dni wolne, ale z drugiej, ze zwyklej przyzwoitosci, wypadaloby wlasnie go poinformowac, bo mozesz wrocic z PL chory, a jesli w pracy masz osoby starsze, albo schorowane, to takim idiotycznym klamstwem mozesz zaszkodzic ich zdrowiu.
@Pacjent: No coz, gdyby to mialo jakies logiczne podloze - np zamiast kwarantanny 10 dniowej z automatu to obowiazkowy test - to sam bym nie probowal tego obchodzic, zrobilbym go z wlasnej kieszeni, zeby pracodawca mial spokojna glowe, a ja mogl zarabiac zamiast lezec brzuchem do gory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szimu: W NL testy sa darmowe, slyszalem, ze pierwsze 3, umawiasz sie online, nikt nie kontroluje rzeczywistych objawow, wynik masz do 48h, w najgorszym wypadku to dodatkowe dwa dni wolnego, ktore nawet nie musza byc pociagniete z Twojego urlopu, bo mozesz zglosic chorobowe do czasu otrzymania wyniku.
@Pacjent: No to tego nawet nie wiedzialem. Dalej uwazam, ze ta przymusowa kwarantanna jest glupota w wiekszosci przypadkow i mozna to zrobic po prostu logicznie ograniczajac straty, ale wymyslaja to madrzejsi ludzie ode mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pacjent: tylko pracodawca może ci kazać siedzieć za darmo na kwarantannie, pomimo negatywnego wyniku testu. Poza tym przy takich liczbach zachorowań w PL i NL to nie ma znaczenia czy byłeś na weekend u kuzyna w Hadze czy w Warszawie.

To nie januszostwo tylko obchodzenie głupich, niespójnych przepisów i debilnych pomysłów pracodawców. Wiem jaka jest praktyka i niestety jak nie chcesz prawie dwa tygodnie siedzieć za darmo to lepiej się nie
@Pacjent: @urwis69: a to jeszcze podam wam przykład jak wydymali koleżankę w pracy. Jeszcze w wakacje poleciała na jakąś Włoską czy tam Grecką wyspę na urlop i nieopacznie wrzuciła zdjęcia na FB, ktoś te zdjęcia zobaczył i się zrobiła inba. Mieszka w Niemczech, leciała z Niemiec i tam nie było wtedy obowiązku kwarantanny dla przylatujących z tego rejonu. Za to w Holandii gdzie pracuje była i pracodawca kazał zostać w
@Pacjent nie słyszałem o tej regule "pierwsze 3".

Ziomek sie opiekuje swoja schorowana mama i robi testy co tydzień. Nic nie placi.

Polwcam tez zapisywac sie na testy w malych placówkach w jakichs popidowach. Dostałem wyniki raz po jakichs 6 godzinach.
nie słyszałem o tej regule "pierwsze 3".


@urwis69: ja też nie słyszałem. Ja robiłem raz, jak byłem chory i dostałem wynik tego samego dnia wieczorem, a byłem koło ~10 na lokacji.