Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakich języków bardziej opłaca się uczyć pod kątem przyszłej pracy? Lepiej wziąć się za bardziej popularny język ale za to z większą liczbą ofert pracy,jak np niemiecki czy hiszpański,czy może czeski/słowacki,gdzie ofert pracy jest mniej również mniejsza liczba osób posługująca się tym językiem?.Angielski mam już opanowany.

#jezyki #praca #pracbaza #jezykiobce #jezykniemiecki #niemiecki #jezykhiszpanski #hiszpanski #czeski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc787b11831d2000bfc163b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: hiszpański pod kątem pracy to absurd, niemiecki jak najbardziej (z tym, że do pracy z klientem wymagane jest więcej niż do nietypowych języków), francuski podobnie, ale jest (teoretycznie) trudniejszy. Jeśli coś z niszy to może bardziej języki skandynawskie, niderlandzki. Czeski i słowacki będą jednak mocniej obstawione przez nativów.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Hiszpanskiego uczę się od 2 lat, ale do pracy to raczej ciężko, nie mamy jakichś stosunków gospodarczych z Hiszpanami a z drugiej strony wielu Polaków mówi po hiszpańsku. Jeśli chodzi ci tylko o kasę to oczywiście angielski musisz znać jak natywny (conajmniej C1) a do tego dorzucasz Niemiecki albo Rosyjski, to dwa najbardziej poszukiwane języki na rynku pracy. Chiński olej, będziesz się uczył 5 lat i wydasz na to
  • Odpowiedz
@espu: Chiński jest spoko? No nie wiem. Tony, znaki (też zależy jeszcze którego wariantu się uczysz), wieloznaczność.. Nie określiłbym go jako ,,spoko" skoro ludzie tu piszą, że dla nich francuski jest trudny.

@xentropia: Z tą trudnością to rzecz względna. Przykładowo dla mnie niemiecki jest trudniejszy od francuskiego. :)
  • Odpowiedz