Wpis z mikrobloga

Widzicie to?
W trakcie projektowania domu architekt zwrócił mi uwagę na pewien szczegół na mapie geodezyjnej. Okazuje się, że sąsiad który złożył sprzeciw wobec pozwolenia na budowę i poinformował wnioskodawcę o moich zamiarach "wgrodził" się w moją działkę na ok. 25cm. Byłem dzisiaj na rozmowie z prawnikiem i będziemy pchać ten temat. Mam ochotę powalczyć o nakaz przesunięcia ogrodzenia. #sluzebnoscwolfika
Pobierz
źródło: comment_1606856595VTfbm9mZUk8nGYd2faE0wO.jpg
  • 161
@whitewolfik: jest też taka kwestia że każdy punkt graniczny ma nadane atrybuty dokładnościowe które mogą wynosić od 10cm do nawet 3m więc warto się zorientować jakie atrybuty mają Twoje punkty. Jeżeli chciałbyś wynająć geodetę do wznowienia/wyznaczania to on ma obowiązek zawiadomić wszystkich sąsiadów na 2 tygodnie przed spisaniem protokołu w terenie i koszt takiej roboty raczej nie powinien przekraczać 2000zł za dwa punkty. Jakbyś miał jakiegoś znajomego geodetę to może wykupić
@whitewolfik: Polecam jednak najpierw załatwić jakiegoś geodetę co to pomierzy płot/ustali granicę jeżeli nie widać kamieni granicznych (ale to znowu koszta) bo może się okazać że wszystko jest ok tylko poprzednik #!$%@?ł pomiar albo krzywo narysowali przy wektoryzacji starych map.
@whitewolfik: Z czego ta mapa? Z zasobu ośrodka powiatowego? Żeby nie wyszło, że tak sobie architekt wrysował i tak nanieśli na mapę a w rzeczywistości płot stoi dobrze. Najlepiej jakby geodeta wyznaczył granicę i zobaczyć gdzie wypada względem płotu bo może jak majstry płot stawiały to go sami przesunęli tak, że przypadkiem jest dobrze i wyjdzie przed sądem, że wymyślasz bez podstaw. Poza tym powodzenia.
@G_O_: geodeta uprawniony to taki który uzyskał uprawnienia w jednym z zakresów:
1geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne;
2rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;
3geodezyjne pomiary podstawowe;
4geodezyjna obsługa inwestycji;
5geodezyjne urządzanie terenów rolnych i leśnych;
6redakcja map;
7fotogrametria i teledetekcja

W przypadku rozgraniczenia/ wznowienia granic jest to zakres drugi. Jeśli ktoś chce wykonywać czynności z nim związane musi mieć takie uprawnienia, lub wykonywać je pod
@whitewolfik: nawet jesli sprawa zakonczy sie na Twoja korzysc to wspolczuje sasiada, bo jednak to jacy ludzie nas otaczaja jest istotne dla spokojnego zycia, kto wie co wymysli pozniej ¯\_(ツ)_/¯
ja jak kupilam dzialke z domem i plotem nie znalam jeszcze polskich realiow i jak obok zaczal sie budowac sasiad, dowiedzialam sie ze plot jest lekko przesuniety na jego dzialke a na domiar zlego do tego plotu nielegalnie przylega szopa xD
@spere: Przede wszystkim te różnice w ogrodzeniu i w mapach nie muszę wynikać ze złej woli sąsiada. Ogrodzenie od wojny w tym samym miejscu, słupki wymieniane co 30lat w tych samych dołkach, podmurówka wylewana w '72 a geodeta przyjeżdża i mówi, że to powinno być 23cm w lewo bo tak wychodzi ze słupka geo, który stoi 300m dalej... I jeden sąsiad leci ze sraczką do sądu - przesuwaj to ogrodzenie! A