Wpis z mikrobloga

Beka z typa, który się oburzył, że w jakimś serialu Netflixa kobieta została przedstawiona jako na tyle inteligentna, żeby dobrze grać w szachy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo żadna nie była w top5.

Meanwhile jest sobie taka Judit Polgár, na 8. pozycji światowo, która została arcymistrzem w wieku 15 lat, w młodszym wieku nawet niż rzeczony Fischer. Ale niee, nie można przedstawić kobiety jako dobrej w szachy, w szachy mogą być dobrzy tylko mężczyźni, złe lewactwo z Netflixa znowu zaklina rzeczywistość ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szachy #netflix #bekazprawakow #neuropa
Pobierz R.....n - Beka z typa, który się oburzył, że w jakimś serialu Netflixa kobieta został...
źródło: comment_1606840732ehkvXCAEMs7K4xVziYs23K.jpg
  • 58
@Vit77: Kobiety mniej trenują w szachy. Tak pokazuje statystyka. Na mężczyznę gdy jest w Topce czeka nagroda, na kobietę nie. Nie wiem po co ktoś miałby się zarzynać jeśli nic za to nie ma.
Dlatego ciężko się wypowiadać ale statystycznie gdyby znalazła się uparta dziewczynka (bo od tego wieku należy zaczynać) zdolna i trenowałaby tak jak facet bo nagroda byłaby taka sama to kto wie. Może i mielibyśmy kobietę w TOP1
@maad: ja tylko nawiazuje do wpisu opa ktory wyraznie sugeruje ze kobiety jednak sa w czolowce szachowej


@ROCCO1: a spoko, mi się wydawało że pisał w czasie przeszłym
@Vit77: to musi być straszne, być kompetentnym człowiekiem pod wpisem do bicia chochoła.
A siostry Polgar to w istocie anomalia, ale ciekawa, szkoda że Laszlo nie powtórzył eksperymentu,
https://www.psychologytoday.com/intl/articles/200507/the-grandmaster-experiment
Większość tez pewnie już znasz, ale myślę że ludzie którzy wypowiadają się w temacie powinni przejrzeć przynajmniej coś takiego.
@sindar: Te kobiety, które chcą mogą trenować tyle samo co mężczyźni - jest takich wiele. Siostry Polgar trenowały więcej od większości mężczyzn, nie z własnej woli, ale trenowały więcej.

Na kobiety też czeka nagroda, a nawet więcej nagród. Siostry Polgar mogły sobie spokojnie wygrywać turnieje kobiece, ale wolały grać w turniejach męskich, i dostawały te same nagrody. Ba, Judit Polgar nawet miała szansę zakwalifikować się do turnieju kandydatów i bezpośrednio walczyć
W ogóle co do tego co napisałeś nie zgadzam się z jedną rzeczą - jest Carlsen, a dopiero potem reszta blisko siebie XDDD


@Pablo_Dlugosz-00: Jeszcze mi słownik poprawił "relatywnie" na "reaktywnie" na początku drugiego akapitu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na chwilę obecną tak. Nie umniejszając Carlsenowi, to nie jest tak że jest on niepokonany, zdarzają mu się gorsze partie. Generalnie to genialny gracz, jeden z najlepszych w
@Usmiech_Niebios: Ludzie, którzy wypowiadają się w temacie raczej są zainteresowani faktami - dlatego piszą na wykopie. Natomiast są też ludzie nie zainteresowani faktami... albo mylni interpretujący proste statystyki... którzy są w większości zainfekowani jakąśtam swoją ideologią i nie przyjmują kontrargumentów. Przez przypadek byłem zapraszany do jakichś lewicujących grup, więc dla beki zadawałem logiczne pytania - nawet nie negowałem niczego... byłem momentalnie wyrzucany. Oni sobie tkwią w swojej radykalnej bańce nieomylności i