Wpis z mikrobloga

Beka z typa, który się oburzył, że w jakimś serialu Netflixa kobieta została przedstawiona jako na tyle inteligentna, żeby dobrze grać w szachy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo żadna nie była w top5.

Meanwhile jest sobie taka Judit Polgár, na 8. pozycji światowo, która została arcymistrzem w wieku 15 lat, w młodszym wieku nawet niż rzeczony Fischer. Ale niee, nie można przedstawić kobiety jako dobrej w szachy, w szachy mogą być dobrzy tylko mężczyźni, złe lewactwo z Netflixa znowu zaklina rzeczywistość ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szachy #netflix #bekazprawakow #neuropa
R.....n - Beka z typa, który się oburzył, że w jakimś serialu Netflixa kobieta został...

źródło: comment_1606840732ehkvXCAEMs7K4xVziYs23K.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@Vit77: „Problemem wielu dobrze zapowiadających się szachistek jest brak perspektyw. Zawodniczka budująca swoją karierę szachową rzadko może liczyć np. w Polsce na godziwe pieniądze. Musi borykać się z problemami finansowymi. Nic dziwnego, że wiele zdolnych kobiet wybiera studia, dom, pracę. Chcą mieć dobre życie, a nie pełne wyrzeczeń. W przypadku mężczyzn jest inaczej. Na najlepszych czekają pieniądze” – Radosław Wojtaszek, arcymistrz szachowy

No to jak to jest? :-)
  • Odpowiedz
Meanwhile jest sobie taka Judit Polgár, na 8. pozycji światowo, która została arcymistrzem w wieku 15 lat, w młodszym wieku nawet niż rzeczony Fischer. Ale niee, nie można przedstawić kobiety jako dobrej w szachy, w szachy mogą być dobrzy tylko mężczyźni, złe lewactwo z Netflixa znowu zaklina rzeczywistość


@Ravan: No zaklina. Ile tych kobiet masz w top 100, top 1000 graczy? Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
  • Odpowiedz
@sindar: Nie zgadzam się z tą opinią. Może chodzi mu o to, że turnieje kobiece są słabiej sponsorowane. Ale jeśli kobieta gra w turniejach ogólnych - tak jak zawsze grały siostry Polgar, to mają dokładnie te same pieniądze. Poza tym wielu facetów, nawet osiągając poziom arcymistrza ledwo wiąże koniec z końcem, to nie jest dochodowe zajęcie... a żeby do takiego poziomu dojść, to trzeba wyłożyć kupę siana najpierw.

A kobiety
  • Odpowiedz
@sindar: Ja zmuszałem dzieci do szachów "po równo". Syn nadal chce grać i przychodzi popatrzyć jak gram online, albo jak ucze online... a córka ani trochę. Dostali tyle samo.

A dalej... moje prywatne zdanie:

To będzie tylko serial. Aha... ja tam akurat bardzo kocham kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ie wiadomo czemu - ale prawdopodobnie też uwarunkowania genetyczne - u facetów jest więcej debili i więcej geniuszy. O ile średnia inteligencja jest niemal taka sama (1 czy 2 oczka w IQ nie robią różnicy), to dystrybucja w rozkładzie Gaussa jest inna


@Vit77: A to nie było tak że badania ilorazu inteligencji do których się teraz odnosisz były przeprowadzane na dzieciach? kiedyś widziałem podobne badania z tą różnicą że przeprowadzone
  • Odpowiedz
@Don_Pelayo: U dorosłych bodaj o 1 albo 2 punkty... jak dla mnie marginalnie - część mogła mieć na przykład okres albo być w trakcie strzelania focha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nic mi nie wiadomo o dzieciach, ale na chłopski rozum widzę więcej geniuszy niż geniuszek (nie wnikam czy to biologiczne czy kulturalne czy razem)...
  • Odpowiedz
@Vit77: No właśnie chodzi o to że to było coś koło 6/7 punktów a to już jest jednak pewna różnica. Różnica między dziećmi a dorosłymi miała ponoć wynikać z tego że u dzieci w pewnym momencie następuję szybki wzrost zdolności intelektualnych i u chłopców występuję on później niż u dziewczyn, a owe badania sprawdzały iloraz u dzieci w wieku w którym dziewczynki powinny mieć już owy "skok" zaliczony a chłopcy
  • Odpowiedz
@sindar Ty myslisz, ze jak za 1 miejsce w turnieju open jest 100k to jak wygra jakims cudem kobieta to dostanie 50k? xD

Pule sa mniejsze w turniejach tylko dla kobiet bo po prostu #!$%@? graja i nikogo te turnieje nie interesuja.
Ale jak chce jakas kobieta to moze zagrac w turnieju open i zarobi duza kase jak zajdzie wysoko tylko, ze to jest nierealne.
Wiec ma opcje grac w slabym
  • Odpowiedz