Wpis z mikrobloga

Zaczynam myśleć, że te torebki Louis Vuitton to gdzieś za darmo rozdają... W Warszawie co druga laska z nią drepcze po chodniku. Tak samo te paski Gucci. Każdy typ i każda kobieta musi go mieć.

Serio? Dobro luksusowe które posiada każdy?

Najgorsze, że sporo ludzi marzy o takim "luksusie" bo myśli, że to jakiś prestiż. No tak, bo będą mieli inny standard życia, jak inny napis na metce.
O ile jestem w stanie pojąć jak ktoś zarabia 100k miesięcznie i już kompletnie nie ma pomysłu na co wydawać pieniądze, to jak ktoś kto zarabia 5000 zł, może tyrać cały miesiąc by kupić sobie torebkę? A większość nabywców tego typu rzeczy to nie są przecież milionerzy.

Nie wiem, czy to ja robię się stary i zdziadziały, bo nie widzę sensu by posiadać takie rzeczy? Po prostu kompletnie nie czuje potrzeby konsumpcji tego typu dóbr. Uważam, że trzeba być amebą, żeby łyknąć, że kawałek szmaty jest warty tysiące złotych. Mistrzowie marketingu owych marek r00chają bez wazeliny swoich klientów.
#modameska #modadamska #ubierajsiezwykopem #przegryw ##!$%@? #blackpillraw
  • 86
@Blackpill_RAW: Też uważam, że to głupota, chociaż taka torebka może być dobrą inwestycją, jeśli o nią dbasz, to zachowuje wartość przez wiele lat, albo nawet nabiera, jeśli to jakaś limitowana edycja.

Druga rzecz, taka torebka to gadżet, faceci też kupują jakąś elektronikę, drony, konsole, biorą kredyty na drogie samochody, albo choćby masowo zamawiają #perfumy, często są to rzeczy, których nie używają albo mało używają, ale chcą mieć.
@Blackpill_RAW mam takiego kumpla. Zarabia najniższą krajową na myjni, ale lata w kurtce Philipp Plein, na lato klapeczki Gucci itp. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że chodzą w podróbkach. Zwyczajnie nie wiedzą ile kosztuje oryginał. Sprawdź sobie marketplace ile tam jest ciuchów w "promocji". Plus większość fanpage z dopiskiem "butik". Niektórzy piszą w regulaminie, że sprzedają "wysokie jakościowo repliki", ale pewnie jestem jedną z niewielu osób, które to przeczytały.
@kruger92: W ogóle w ramach ciekawostki: dużo celebrytek, szczególnie początkujących, ma taką taktykę, że kupują kilka oryginalnych torebek i kilka porządnych podróbek. I tak sobie je noszą na zmianę, licząc, że nikt się nie skapnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wychodzą na bardziej dziane, niż są w rzeczywistości
@kruger92: xDDD
nie podrobki tylko poziom zycia przecietnego polaka poszedl znaczaco w gore. na vitkacu te rzeczy wcale nie sa takie drogie, zawsze zaoszczedzisz troche hajsu bo tam jest -10% jak masz apke na ios'a. pasek za 1.3k czy portfel za tyle samo to w ciagu miesiaca wcale nie taki duzy wydatek. torebka LV za 3k to jest kwestia zbierania hajsu moze przez 3-4msc, nie rujnuje to zycia w zaden sposob