Wpis z mikrobloga

Macie jakieś doświadczenie z pracą amortyzatorów w niskich temperaturach? Słyszałem że oleje, zazwyczaj stosowane w zawieszeniu rowerowym, przy temperaturze poniżej 5 stopni tracą sporą część właściwości smarujących, ale nie potrafię znaleźć jakiegoś oficjalnego potwierdzenia tej informacji przez producenta.
#rower #mtb #enduromtb #dh #downhill
  • 9
@Cierpsanity:
Zależy jaki olej pewnie. Lekkie oleje siła zeczy będą pracować lepiej niż ciężkie w niskich temperaturach.
Ja tam jakiegoś upośledzenia pracy nie wiedziałem. Jak kiedyś używalo się tłumienia ciernego (elastomery) to ich twardnienie było wyraźnie odczuwalne. W wypadku tłumienia olejowego jakiś zmian nie zauważałem.
@teryuu: @bibsz: Dzięki za odpowiedź, raczej w mocnym minusie nie będę jeździł, bo krótkie dni nie zachęcają to wypadów w góry, ale w taką pogodę jak mamy obecnie chętnie odwiedzę lokalne single. Jestem w stanie pogodzić się z gorszą pracą, jedyne co to nie chciałbym permanentnie czegoś uszkodzić.
@Szadafaka: jeśli chodzi o rebound to faktycznie tłumik ma oczko przelewowe które reguluje szybkość przemieszczania się oleju.
Jeśli olej gęstnieje to trudniej mu się poruszać i wolniej się przemieszcza stąd zamulona praca rebounda.
Niestety mimo nawet poluzowania rebounda właściwości oleju nie pozwalają na dostosowanie odpowiednie.

Niestety olej ma.wwoje warunki pracy, a ten w.amortyzatorze przy zimie nie podgrzeje się samą pracą.