Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu z Was nie wie, że w Polsce legalnie dziala taka mafia. Dzisiaj sąsiad poprosił mnie, żebym odebrał mu nowy telewizor od kuriera i jak przyszedł go odebrać to chwilę pogadaliśmy. Okazuje sie, że wystarczy założyć firmę i można kupować elektronikę i inne rzeczy taniej o jakieś 30%, bo nie trzeba wtedy płacić za nie podatku. Gość gada, że kupił tak telefon, laptopa i jeszcze jakieś inne gadżety. Wkurzony jestem strasznie, bo uczciwie pracuje i nie stać mnie na takie rzeczy, a takie typki zakładają sobie biznesy i w świetle prawa robią takie wałki.

#polska #jakzyc #gorzkiezale #mafia #podatki #elektronika #afera #bekazpisu
Pobierz teddybear69 - Pewnie wielu z Was nie wie, że w Polsce legalnie dziala taka mafia. Dzi...
źródło: comment_1606237864nhYuZ1yawVYgWZT3Cc9FEs.jpg
  • 104
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slayerNajlepszy:

Raz w spożywczym Janusz przedsiębiorca z czerwonym ryjem brał przede mną fakturę na kolę i czipsy, kola już w połowie wypita


Takie rzeczy to tylko jak zatrudniasz pracowników

Inna sprawa że np. moja księgowa bierze 2 zł za każdy ponad liczbowy dokument, ile ten Janusz sobie odliczy od czipsów i coli, 40 groszy podatku? Chyba że mu żona prowadzi za darmo księgowośc
@elf_pszeniczny: może sam prowadzi księgowość, może żona, może księgowa na etacie, też nie bierze za fakturę od sztuki, a zawsze 1.50zl do przodu.

Mniejsza o to, napatrzyłem się co ludzie w tym kraju biorą na fakturę i jeśli ktoś twierdzi że telewizor jest nierealny to #!$%@? wie xD

wałki lecą takie że głowa mala, a podatki w tym kraju płacą tylko biedni i głupi xD

Matka znajomej w swoim gabinecie dentystycznym
Może jacyś programiści 15k na jdg się cykają telewizor wziąć bo co księgowa powie, ale w małych i średnich januszeksach wydatki prywatne po prostu giną wśród innych kosztów firmy i nikt nawet nie mrugnie. Nawet lekarze są mądrzejsi i konferencje organizują w Dubaju czy na Dominikanie i cyk wakacje w koszty xD
@elf_pszeniczny: tv byłby do obronienia, ale nie dla każdej jdg. Prowadząc firmę jako programista kupujesz tv z androidem "do testowania aplikacji". Przeszło by chyba


@baambaam: Przeszłoby jeżeli rzeczywiście tym się zajmujesz i jesteś w stanie to wyjaśnić. Wiadomo, że nikt w US się na tym nie zna i nie będą robili super analizy czy ma to sens ale jednak bez wyjaśnień by się nie obyło i musiałyby one być sensowne