Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu z Was nie wie, że w Polsce legalnie dziala taka mafia. Dzisiaj sąsiad poprosił mnie, żebym odebrał mu nowy telewizor od kuriera i jak przyszedł go odebrać to chwilę pogadaliśmy. Okazuje sie, że wystarczy założyć firmę i można kupować elektronikę i inne rzeczy taniej o jakieś 30%, bo nie trzeba wtedy płacić za nie podatku. Gość gada, że kupił tak telefon, laptopa i jeszcze jakieś inne gadżety. Wkurzony jestem strasznie, bo uczciwie pracuje i nie stać mnie na takie rzeczy, a takie typki zakładają sobie biznesy i w świetle prawa robią takie wałki.

#polska #jakzyc #gorzkiezale #mafia #podatki #elektronika #afera #bekazpisu
teddybear69 - Pewnie wielu z Was nie wie, że w Polsce legalnie dziala taka mafia. Dzi...

źródło: comment_1606237864nhYuZ1yawVYgWZT3Cc9FEs.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elf_pszeniczny: W JPK masz kwotę, adres firmy, nr faktury i parę innych danych, ale nie stwierdzisz czy zakup był uzasadniony czy nie. Mimo wszystko ja bym telewizora na jdg nie brał i też się nigdy z tym nie spotkałem pracując lata temu w biurze rachunkowym. A ludzie próbowali różne rzeczy wciskać np. garnitur, ale im to odrzucaliśmy xD
  • Odpowiedz
@teddybear69: Czemuś głupi? Bom biedny. Czemuś biedny? Bom głupi. Doucz się proszę, bo przykro się czyta takie elementarne braki wiedzy jak działają firmy i rozliczeni, podatki itd. A jak nie chcesz się douczyć, to nie pisz proszę farmazonów, bo się ośmieszasz
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: jpk Ci tylko sprawdza fakturę z dwóch stron czy sie uzgadniają. Jak ja odliczam 230 zł z faktury VAT ze sklepu x, to zarówno ja jak i sklep x tą fakturę raportujemy w JPK, oczywiście oni w przychodach ja w kosztach. Przed JPK to ja mogłem nic nie kupić i zadeklarować ze mam 10 koła Vatu do odliczenia, i dopóki nie wpadła kontrola i o te faktury nie poprosiła
  • Odpowiedz
no czyli opisujecie jawne oszustwo z graniem tylko na kartę "bo nie powinno być kontroli"


@elf_pszeniczny: No właśnie nie, bo w razie kontroli każdy powie „używam tego telewizora zamiast monitora jak robie projekty”, „jeżdżę na targi i potrzebuje”, „mam raz na rok spotkanie z klientem i ważna prezentacje i używam do tego TV”. Serio cieżko sobie wyobrazic branże, gdzie tego TV nie da sie uzasadnić. A jak przerzuciisz piłeczkę na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piotrek00:

Jak chcesz udowodnić ze ktoś nie korzysta z tv jako monitora albo ze nie zorganizował prezentacji na nim?


Jak wisi w salonie w mieszkaniu to raczej nie uwierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba że biuro urządzasz
  • Odpowiedz
  • 0
@Piotrek00 dokładnie o takiej mentalności jest ten wpis - jak oszukać, żeby nie zapłacić podatku - i wy jeszcze dumni z tego.jestescie? Mam nadzieję, że każdy uczciwie pracujący Polak na Was pluje.
  • Odpowiedz
Oczywiście wykopki się zesrały bo nikt w tym kraju nie rozlicza prywatnych zakupów jako kosztów firmowych xDDDD

P---------e jak potłuczeni

Raz w spożywczym Janusz przedsiębiorca z czerwonym ryjem brał przede mną fakturę na kolę i czipsy, kola już w połowie wypita xD innym razem jak opłacałem pobyt w recepcji SPA babka przede mną chciała żeby jej wystawić fakturę za pobyt jako udział w konferencji xD zawsze jak jem w droższej restauracji to pytają czy chce fakturę, ciekawe czemu xD na pewno dlatego że wszyscy tam chodzą na spotkania biznesowe (ale większość klientów to dziwnym trafem Janusze z młodymi lalami)

Na
  • Odpowiedz