Wpis z mikrobloga

Wpis z cyklu zrealizowanych transakcji

Auto demo, rok produkcji: 2019
data transakcji: listopad 2020
forma finansowania: leasing
Cena auta: 225 000,00 PLN
Opłata Wstępna: 45%
Okres Finansowania: 24 miesiące
Rata: 992,99 PLN brutto
Wartość końcowa: 19%
Ubezpieczenie OC/AC/ASS: 8672 PLN (4,5%)
GAP: 4000 PLN

Finansujący EFL i co ciekawe, wołam @kuncfot może to Cię zaciekawi:
Opłata wstepna 45%
1 i 2 rata (wypadające w listopadzie i grudniu) po 15%, wszystko po to, aby zrobić jak najwięcej kosztów w tym roku. Pierwszy raz robię taką transakcję.
Pozostałe raty zgodnie z infografiką.

Auto po rejestracji na dealer'a, co klasyfikuje go na DEMO, ale przebieg 5km.

#motoleasing #finansowanie #ubezpieczenia #motoryzacja #leasing #audi #gap
OptiFinance - Wpis z cyklu zrealizowanych transakcji

Auto demo, rok produkcji: 201...

źródło: comment_1606141422e2XyNR8B3PyDFtxR8xESpa.jpg

Pobierz
  • 22
@TatoAktywny: Wyczuwałem dowcip w komentarzu, ale jednak profil firmowy wymaga pewnych standardów, więc powstrzymałem się przed wklejeniem mema. Na wykopie siedzi bardzo wiele poważnych osób, które zanim skontaktują się ze mną przegląda mój profil/wpisy, stąd powaga (σ ͜ʖσ)

@OptiFinance:

Cena auta: 225 000,00 PLN

Opłata Wstępna: 45%

Okres Finansowania: 24 miesiące

Rata: 992,99 PLN brutto

Wartość końcowa: 19%

Ubezpieczenie OC/AC/ASS: 8672 PLN (4,5%)

GAP: 4000 PLN


Opłata wstępna: 101 250
Suma rat: 23 831,76
Wykup: 42 750 [niezła utrata wartości swoją drogą]

Wychodzi 167 831,76 zł - coś kurde mało. 57 168,24 zł mniej niż cena auta. ¯\_(ツ)_/¯

Gdzie tu interes dla firmy finansującej (leasingodawcy)?

Rozumiem, że "cena auta"
@staryhaliny:

1 i 2 rata (wypadające w listopadzie i grudniu) po 15%, wszystko po to, aby zrobić jak najwięcej kosztów w tym roku.


Ale cieszy że ktoś liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykup: 42 750 [niezła utrata wartości swoją drogą]


To wykup obowiązkowy, ustalany przez leasinbiorcę. 19% przy 24 miesiącach to wartość minimalna. Na RV nie ma co patrzeć względem wartości rynkowej, bo o niczym ona nie
Rozumiem, że "cena auta" =/= wartość początkowa przedmiotu leasingu?? :]


@OptiFinance: przecież te wszystkie raty + 45% + 15% + 15% + 19% jako tako sumują się do 225k + oprocentowanie, w takim razie co ktoś na tym zyskał? jak już to różnica jest na poziomie 5k?
@Lethal_Jelly zapomniałem dodać, że 4000zl to składka za 5 letni GAP. I nie, klient nie dostanie w 1 roku wartości z FV ponieważ to nie polisa dealrska i bardziej kalkulowało mu się wykupić GAP na 5 lat, niż GSU/auto 100% które kosztowało ok. 900zl. W dodatku jak za rok to auto będzie wycenione przez TU na 200k to będzie bardzo dobrze.
www.optif.pl/GAP

Klient zapłaci odsetki w wysokości dokładnie 8346 PLN.
@hagendagen na składkę na wpływ 150 czynników. Tak klientowi wyszło najtaniej. Równie dobrze mógłbym powiedzieć że przeplaciles, bo jeden z moi klientów zapłacił 2100 za SU 130k czy inny zapłacił 1,85% za pakiet za auto warte 400k. Tu nie ma ogólnej zasady, każdy przypadek jest indywidualny. Na kolejnych wpisach będziemy dawać przedziały ofert od najtańszej do najdroższej, tak może będzie bardziej obrazowo...
@xspeditor chodzi Ci o limit? Klient na początku wylicza proporcje i każdą FV wyrzuca w KUP uprzednio mnożąc przez współczynnik. To nie działa tak, że klient rozlicza 100% do przekroczenia limitu, tylko z góry ustala się proporcje i stosuje do wszystkich FV