Wpis z mikrobloga

#studbaza #studia #dania #pytanie
Jest w stanie mi ktoś polecić studia w danii, które będą darmowe dla europejczyków?
interesuje mnie IT (konkretniej software development/computer science)
jestem w stanie ogarnąć certyfikat TOEFL IBT
studia które na ten moment rozważam:
https://pastebin.com/vpFH1FBv

Aalborg university niestety widze że nie przyjmuje juz na IT
i przy okazji, jeżeli wyniki matur są dopiero w lipcu, to jak je podesłać przykładowo do marca, do którego są zapisy?
  • 43
Jest w stanie mi ktoś polecić studia w danii, które będą darmowe dla europejczyków?


@RedveKoronny: Chyba każdy kierunek na dowolnym państwowym uniwersytecie jest za darmo dla obywateli UE, tak samo jak dla Duńczyków.
Jeśli chodzi o uniwersytety to polecam:
-DTU (Technical University of Denmark) - duży uniwersytet, mocno doinwestowany,
-IT University of Copenhagen - specjalizuje się w IT, stara się współpracować z branżą
@Hansen: itu wymaga dunskiego, dtu i pare innych 200 godzin fizyki, i generalnie chyba narazie daruje sobie danię, chyba że jest jakas opcja na nauke u nich przed licencjatem, bo cos poniżej bacherola widziałem, ale nie zagłębiałem się w to
@RedveKoronny: Sorry, ja robiłem Mgr na DTU i zapomniałem, ze BSc jest głównie po duńsku. W takim razie może KEA? Nie odpuszczalbym bym Danii tak szybko, edukacja jest dobra, a dzięki SU („stypendium”, które dostajesz jeśli pracujesz part time) można całkiem spoko żyć.
@RedveKoronny Jak ja studiowałem jakieś 8 lat temu to byli dość elastyczni, DTU to jak polibuda w PL matmę i fizykę masz per default. Ja sobie sklecilem indywidualny program, studiowałem też w PL w tym samym czasie. Itu jest bardziej projektowa, swojego czasu nawet Polak był tam cos ala kierownikiem do spraw nauczani. Spoko gość.
@michaelpan: chyba zdecyduje sie na KEA. nie spełniam fizyki (mam +- 200 lekcji, ale po 45 a nie 60 minut), mam za to przyrode, ale nie wiem czy ją zaliczą. KEA wymaga tylko angielskiego który i tak ćwicze ciągle, a 250 godzin matematyki to pikus, bo w ciągu ostatnich 3 lat miałem +- 400
@vegetator21: powinien to byc nauczyciel który cie uczy (nie wiem czy musi), nie masz żadnego który cie w miare lubi?
co do tego czy jest wymagane: chyba nie, z naciskiem na chyba (pamiętaj że jestem tylko wykopkiem, nie mam z tym doświadczenia ani zbyt wiele wiedzy) ale na pewno pomoże