Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #prawo i #prawokonsumenckie, czy sprzedawca może oddać pieniądze, mimo że ja w ramach rękojmi żądam wymiany produktu na nowy, a ten nie został wycofany z rynku?
Towar wadliwy, kupiony na promocji i jest dostępny albo będzie za chwilę (#lidlomix), tylko że już drożej. Jak mi oddadzą pieniądze (co zamierzają zrobić, ignorując zupełnie, że chcę wymiany) to dla mnie to nie jest satysfakcjonujące, bo chcę mieć ten sprzęt i musiałbym kupić go jeszcze raz, tylko 300 zł drożej. Nie potrafię znaleźć informacji o podobnym przypadku, a na odpowiedź z #uokik czeka się 5 dni. Póki co rzecz jest u mnie. Może ktoś przerabiał podobny temat?

#reklamacja #rekojmia #lidl
@LaudatorLibertatis ogarniasz takie rzeczy?
  • 7
  • Odpowiedz
@mainecoompf: Jak Mirku kupowałeś towar jako konsument, to masz prawo żądać wymiany produktu na nowy. W ramach rękojmi oczywiście. Musisz im tylko wyraźnie napisać, że domagasz się tego z tytułu rękojmi zgodnie z art. 560 paragrafem 2 Kodeksu Cywilnego.

Jako konsument jesteś w Polsce na niesamowicie uprzywilejowanej pozycji w stosunku do sprzedawcy.
  • Odpowiedz
@MH_00: do kogo można się zgłaszać o pomoc w takich sprawach? Bo napisałem na porady@dlakonsumentow.pl, adres ze strony UOKIK-u, ale obsługiwany przez Fundację Konsumentów, nie wiem czy to wystarczy do walki, która się szykuje.


@mainecoompf: UOKiK powinien wystarczyć.
  • Odpowiedz