Wpis z mikrobloga

Cześć, czy ktoś z #koronawirus lub jakąś inną chorobą miał anomalie węchowe gdzie węch stał się mniej wyraźny a zamiast tego czuł inne zapachy których w rzeczywistości nie ma?
Myślę że to zwykłe przeziębienie, kaszel, niska gorączka i bóle głowy ustąpiły, ale za to regularnie czuję słodki zapach na zmianę z drażniącym kwaśnym. Brałem pod uwagę najgorsze scenariusze, np że to ja śmierdzę, ale te zapachy są wszędzie i najbliższa rodzina z którą miałem kontakt nic podobnego nie czuje. Od 3 dni mam wrażenie że to się nasila, czy ktoś miał w przeszłości podobnie? Pytam bo zdarzało mi się przy przeziębienaich tracić węch przez zatkany nos, ale teraz jest to dla mnie coś nowego.

#pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 10
@nn-borg: @Hohaj:

Wielkie dzięki chłopaki
Musiałem stworzyć ten wpis po części z obawy że zwariowałem. Coś mi się ewidentnie zmysły popieprzyły bo niektórych zapachów i smaków nie czuję zupełnie mimo że nie mam zatkanego nosa, a zamiast tego wyraźnie odczuwam te dwa specyficzne, mam nadzieję że niedługo wszystko wróci do normy a nie np gniję od środka
@MusztardowyCygan: Hej,
Okazało się że w moim wypadku te zapachy to jakieś okresy przejściowe przy koronawirusie. Dzień po tym wpisie straciłem węch całkowicie i pojawiły się inne objawy.
Czułem te zapachy je jak traciłem węch i w trakcie jego niezwykle powolnego odzyskiwania, nie znam dla tego wytłumaczenia ale znalazłem mnóstwo osób na reddicie które miały podobnie przy koronaświrusie.
Dodam tylko że zapachy szybko zmieniły się w zapach dymu z ogniska i
@bamsebjorn Dzięki :) Ja nie miałem całkowicie węchu przez dobry tydzień, później pojawił się zapach "dymu/spalenizny" ale tylko na świeżym powietrzu, w domu nie czuję tak bardzo tego dymu albo marginalnei, powonienie powoli wraca bo czuję coraz więcej produktów, szkoda że tylko wtedy jak mam je przy samym nosie, znowu "słodkie" zapachy czuję intensywniej. Czyli po dwóch miesiącach nadal nie wróciło powonienie do stanu przed wirusem ?
@Sephirionn Siema. Węch dopiero wrócił po 4 miesiącach w okolicach kwietnia. Nie wszystkie zapachy "pachną" tak jak wcześniej, ale to nie przeszkadza. Gorzej ze smakiem, są produkty które przestały smakować ....najbardziej zielony ogórek i sałata, także mała strata ale dyskomfort jakiś tam jest. Poza tym wszystko wróciło do normy :)