Wpis z mikrobloga

@banjo: W rodzinie. Płaci ponad 1500 zł alimentów na 3 dzieci. Ma 1 dzień opieki mniej. Matka łącznie z 500+ ma 3 koła darmowej kasy co miesiąc przez 1 dzień więcej. (no kwestia 500+ obecnie też jest ważna bo nie jest ono rozdzielane tylko dawane całościowo jednemu z rodziców)

Choć przyznaje miał gównianego prawnika bo przekonywał go, że mieszkanie jakie dostał w darowiźnie od rodziców i przekształcone na własnościowe w trakcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Faraluch: proszę o link dot statystyk opieki naprzemiennej. Akurat w tym siedzę i nie wydaje mi się to prawda, jednak mogę się mylić, być może w większych miastach jest inaczej. Tym bardziej ciężko mi uwierzyć, że rodzice rozwodzą się np jak dziecko ma 13-16 lat i wątpię, że jakieś dziecko w takim wieki chce tak żyć, a jednak bierze się trochę jego zdanie pod uwagę. Z drugą sprawa się zgodzę w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herubin: 500+ nie liczymy do alimentów i dochodów wg przepisów. Ale i tak przy zgodzie rodziców na naprzemienna, warto zawrzeć w ugodzie, że każdy rodzic dostanie 250 zł. Prawnik faktycznie słaby, nie mam pojęcia jak mógł nie walczyć o małe alimenty (typu 200-400zł, bo może więcej zarabia), ewentualnie o ugodę, że ojciec zarabiający więcej (bo pewnie tak jest) opłaci przedszkola itd i tyle z jego alimentow? XD rozstrzygnięcie na pierwszy rzut
No chyba że znacie temat tylko z memów, ale wtedy byście się ni wypowiadali, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Faraluch: ja znam osobiście mordo. Żona po 14 latach małżeństwa się puściła. Facet był na delegacji a jak wrócił do domu to okazało się, że mieszka tam już inny typ, z którym żonka jest w ciąży.
Żeby się za dużo nie rozwijać - jak aktualnie wygląda sprawa: ziom
@Fidel1: Wtrącę się:

Jak podaje BIG InfoMonitor, jeśli chodzi o wiek i płeć dłużników alimentacyjnych, najwięcej niepłacących ma 35-44 lata i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Na 318 tys. osób z zaległościami, ponad 114,1 tys. (czyli 28 proc.) jest właśnie w tej grupie wiekowej. Problemy z płaceniem alimentów mają głównie mężczyźni - kobiet wśród dłużników alimentacyjnych jest niewiele ponad 5 proc.
@Alakecz: Wstaw linki do źródeł z tych artykułów, są za paywalem i nie mogę ich przeczytać.

Na dobrą sprawę nie widać mocnych różnic płciowych w unikaniu płacenia alimentów. Wiadomo, znacznie mniej kobiet ma je zasądzone. Ale jeśli spojrzymy na sprawę procentowo, to podobny odsetek kobiet i mężczyzn unika ich płacenia. Nie ma sytuacji, że zdemoralizowani alimenciarze nigdy nie płacą, a wszystkie alimenciarki są święte i płacą co do grosza – zaznacza