Wpis z mikrobloga

@nirvanaa03: Z tego co wstawiłaś nic tak naprawdę nie wynika, co z tego że kobiety stanowią ponad 5% nie płacących alimenty, jeśli taki sam odsetek mężczyzn i kobiet którzy powinni płacić, tego nie robi?
  • Odpowiedz
@Fidel1: Znalazłam jeszcze takie informacje o alimenciarzach:

Aż 80 proc. Polaków, którzy mają zasądzone alimenty, nie wywiązuje się z obowiązku płacenia na dzieci – wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości, które przywołuje Krajowy Rejestr Długów. KRD nie jest jedynym rejestrem, do którego dopisywać można dłużników, robi to także BIG. W jego bazie z kolei znajduje się obecnie ponad 298 tys. dłużników alimentacyjnych, winnych dzieciom 9,9 mld zł. Tu przeciętny dług na
  • Odpowiedz
@nirvanaa03:

Wynika z tego to, że większość kobiet, która ma zasądzone alimenty na własne dziecko je płaci

Co? Bzdura, nic takiego nie wynika z tego co wstawiłaś.

Znalazłam jeszcze takie informacje o alimenciarzach:

I dalej nie jest napisane jaki procent kobiet na które powinny płacić alimenty, robi to.
  • Odpowiedz
@Fidel1: nie jestem w stanie znaleźć takich danych, ale dla mnie to niczego nie zmienia. Wiadomo, że kobiety częściej mają przy sobie dzieci i pobierają alimenty, czy to znaczy, że 80% dlużników (z czego dziwnym trafem 96% to kochający tatusiowie) mogą mieć w dupie swoje dzieci? Kobiety przecież równocześnie łożą na utrzymanie dziecka (za 400/500 zł miesięcznie od ojca nie da się utrzymać dziecka).
  • Odpowiedz
@nirvanaa03:

nie jestem w stanie znaleźć takich danych,

Wyżej wstawiłem link z wypowiedzią socjolog z UW, że odsetek niepłacących kobiet i mężczyzn jest podobny.

z czego dziwnym trafem 96% to
  • Odpowiedz
@Faraluch:

swoją drogą ponad 60% dzieci w Polsce jest w opiece naprzemiennej, takie rzeczy jak w memie że dobry ojciec nie ma dziecka przynajmniej na pół czasu praktycznie nie ma,

Według analizy Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości z 2015 roku, w 2014 roku na 146 decyzji o "pieczy naprzemiennej" tylko w 23 przypadkach podział był po równo.
  • Odpowiedz
@Fidel1: Nie wiem jak jest z opieką naprzemienną, ale znalazłam informacje o tym, że większość mężczyzn nie wnosi o opiekę nad dzieckiem, dlatego w większości przypadków dziecko zostaje z matką:

Już tylko 40 proc. kobiet otrzymuje wyłączną władzę rodzicielską nad dziećmi. Jeszcze dwa lata temu ten odsetek był o 20 pkt proc. wyższy. Eksperci: częściej jest brane pod uwagę dobro dziecka , a nie rodziców. Na niemal 39 tys. rozwodów
  • Odpowiedz
@nirvanaa03:

Nie wiem jak jest z opieką naprzemienną,

Przecież napisałem, w 84% opieka naprzemienna nie oznaczała równego podziału. Organizacje kobiet i "kochających mamuś" są przeciw priorytetowemu traktowaniu opieki po równo. Tak samo są przeciw karaniu za alienację rodzicielską.
Czemu nie wykonywanie postanowienia sądu, a takim są zasady "widzeń", nie jest złe? Ale nie wykonywanie innego postanowienia sądu, o alimentach, już jest złe? Oba tak samo uderzają w
  • Odpowiedz