Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś z was używa #thermomix ? Czy to faktycznie warte kasy i aż tak duża oszczędność czasu ?
Ogarniam generalnie #kuchnia i #gotowanie, potrafię sam upiec ciastka/chleb ale faktycznie trochę dnia to zabiera.
Czy może nie ma co przepłacać i iść w #lidlomix ?
  • 21
  • Odpowiedz
@miki4ever: A możesz rozwinąć jak zmieniło to Twoje podejście do gotowania ? I czy dania są na prawdę, aż tak smaczne?
Wydatek jest akceptowalny , natomiast mam tylko obawy, że z czasem to będzie kolejny grat w kuchni bo sam warzyw nie obierze więc jakiś tam moment i tak tracę na przygotowanie składników.
  • Odpowiedz
@Crisu: stało wiele lat w domu, nikt nie używał xD, w końcu poszło do siostry mamy


@misioneos: właśnie mieliśmy, że tak powiem próbę na multicookerze philipsa. Dostaliśmy od siostry bo u niej stał xD i teraz stoi u nas, raz na jakiś czas tylko potrawkę z niego ogarniamy. Mam duże obawy, że thermomix skończy tak samo
  • Odpowiedz
@Crisu: jeżeli zależy ci na aplikacji na telefon to ogarnij biedromixa, lidlomix pod względem sprzętu działa bez zarzutu, ale apki nie da się używać


@NiedzielnyMirek: w sensie ten aplikacji sprzętowej czy jak (jestem zielony w temacie)
  • Odpowiedz
@Crisu: Bierz lidlomixa, serio. Zaraz pewnie ktoś mnie pociśnie od biedaków, ale nie o to chodzi. Te 5 kapci za taki sprzęt to naprawdę jest gruba przesada. Lidlomix miażdży thermomixa pod względem funkcjonalności. W przypadku thermomixa - nie dość ze dajesz tyle kasy za sprzęt to jeszcze musisz bulic za abonament, żeby mieć dostęp do przepisów (w lidlomixie masz za darmo) W lidlomixie masz większa misę, co ma duże znaczenie
  • Odpowiedz
A możesz rozwinąć jak zmieniło to Twoje podejście do gotowania ? I czy dania są na prawdę, aż tak smaczne?

Wydatek jest akceptowalny , natomiast mam tylko obawy, że z czasem to będzie kolejny grat w kuchni bo sam warzyw nie obierze więc jakiś tam moment i tak tracę na przygotowanie składników.


@Crisu: Mialem te same obawy, dlatego nie kupowalem wczesniej. Mam multum innych sprzetow, ktore skonczyly w piwnicy. Tutaj mamy juz od pol roku, uzywany jest prawie codziennie.

Teraz po prostu wchodze do aplikacji, wybieram sobie co chce zjesc, dostaje liste zakupow. Pozniej krok po kroku mam informacje co robic. Nie potrzebuje juz oddzielnej wagi, czy mnostwa innych urzadzen, ktorych wczesniej uzywalem, dodatkowo na koncu po ostatnim updatecie, sa 4 programy do
  • Odpowiedz
@Crisu: Mam, lubię i korzystam. Jest spora oszczędność czasu, bo nie trzeba nad niczym stać, mieszać, pilnować, wrzucasz do gara co trzeba i idziesz się swoimi rzeczami zajmować, on cię zawoła jak skończy albo będzie potrzebował żebyś coś dodał, u mnie to sporo skróciło czas przygotowania posiłków. Fakt faktem, że mięsa nie pokroi i warzyw nie obierze, więc niektóre przepisy nadal pozostają czasochłonne. Szybciej za to robią się wszelkiego rodzaju
  • Odpowiedz
@Crisu: z perspektywy faceta, powiem Ci tak - jak musiałem sam gotować przez dwa tygodnie, to używanie tego #lidlomix było dla mnie zbawienne, sporządzałem zawsze jakieś danie jednogarnkowe, które miałem na dwa dni, wygoda i oszczędność czasu, wrzucałem składniki według poleceń, kilkadziesiąt minut i gotowe, a do mycia tylko jeden garnek. Dodatkowo lubię pizze i urządzenie dobrze wyrabia ciasto na pizze, można też sobie zrobić jakaś fajną naleweczkę,
  • Odpowiedz
Ogarniam generalnie #kuchnia i #gotowanie, potrafię sam upiec ciastka/chleb ale faktycznie trochę dnia to zabiera.


@Crisu: jeżeli lubisz gotować to strata kasy, jeżeli robisz to bo musisz to warto rozważyć bo przyspiesza wszystko, oraz ogranicza gotowanie do:
-przygotuj składniki
-wrzuć do termomixa
  • Odpowiedz
@Tryggvason: świetne porównanie dzięki ! W sumie ten lidlomix może być takim kompromisem. Na 80% jestem pewien, że i tak za parę miesięcy będzie stał i żonie się znudzi a przynajmniej będzie na bank wiadomo, że nie ma co się w thermomixa ładować :D
  • Odpowiedz
@Crisu: My go nie używamy non stop ale
regularnie coś tam się upichci lub nawet po prostu jeśli trzeba coś zmiksować, ubić śmietanę itd - przydatne do wielu czynności. Nawet jeśli masz obawy ze pójdzie w odstawke to jednak lepiej wydać na lidlomixa te 1500 zł niż 5 kafli za thermomixa. Zawsze potem możesz sprzedać a uwierz mi ze jak wystawisz takiego w dobrym stanie na grupce na fb to
  • Odpowiedz
@Jones_Indy: więcej tzn ? Jeśli jest podłączony do domowej sieci wifi to po włączeniu sam ściąga przepisy z bazy danych. oprócz tego możesz korzystać z cookiedo thermimixowego ale to już musisz płacić abonament za dostęp
  • Odpowiedz