Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
nie potrzebuję aby mnie ktokolwiek kontrolował gdy pracuję


@szpongiel: ty nie, ale wlasciciel firmy np. z powodow secuirity juz tak XD

@KarmelowyJeremiasz: srekiurity. W piździe to mam. Jeden z największych raków w tych #!$%@? korpo. Już lecę ich gunwodane, które nikogo nie interesują shandkować w darknecie.
Czy jak ktoś zamawia stołek u stolarza to też mu każe go z pniaka wystrugać tępym nożem kuchennym zamiast użyćprofesjonalnego sprzętu stolarskiego,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel jeszcze możesz spróbować zarequestować o zewnętrznego touchpada, dobra rzecz do używania z klawiaturą własną i myszką, dajesz na lewo od klawiatury i te gesty rzeczywiście sa spoko wtedy

@P-uchate-K: dzięki, pomyślę o tym jak już uda mi się zgwałcić te japco żeby w miarę dało się używać. Może nie będzie takiej konieczności ale jakby co to się pewno przyda taki medżik taczpad (emejzing TM)
  • Odpowiedz
srekiurity. W piździe to mam. Jeden z największych raków w tych #!$%@? korpo.


@szpongiel: XDDDDD

a pozniej informacje jak pol firmy stoi w miejscu bo ransomware zaszyfrowal wiekszosc danych i chca 10 mln w bitcoinach okupu i firma musi sie tlumaczyc klientom czy ich dane nie wyciekly
  • Odpowiedz
@szpongiel: ja pracuje i na windowsie i na macu, kwestiap rzestawienia sie to 5min za kazdym razem jak zmieniam kompa. Skroty z maca sa bardzije ergonomiczne imo - do tego stopnia ze poprzestawialem sobie na windowsie niektore skroty zeby nie wykrecac rak pryz pisaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KarmelowyJeremiasz: ale ja nie jestem Magda z HR. Żadne ransomware mi się nie wbije bo nie robię takich rzeczy żeby je wpuścić. Zresztą ransomware na linuksie, serio? I może jeszcze mu roota dam, bo mnie ładnie poprosi xD
To jest naprawianie problemu, który się samemu stwarza. Forsuj na użytkownikach korzystnie z OSów podatnych na tego typu atak i potem wielce je zabezpieczaj specjalnym oprogramowaniem, które wydłuża 2-3 build projektu, gdyż musi w locie skanować tysiące wygenerowanych w trakcie buildu plików. Nie dość, że mobilne procki w tych lapkach to zdechlaki, to jeszcze im #!$%@?ć kompletnie bezcelowych operacji. Bo przecież wiadomo, że takie ransomware może się zapewne czaić w plikach skompilowanych z kodu, który sam napisałem.

Miałem zaszyfrowany cały dysk na linuksie. Gdyby nie to, że nowy SSD to bym Ci wysłał i poczekał aż dasz znać kiedy go już złamiesz.

BTW. Znowu te założenie, że wszyscy czyhają aby te wielce ważne gunwodane firmy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prezeskuliziemskiej: zazdroszczę. Słyszałem, że niektórym to łatwo przycisk. Już kiedyś pracowałem na makach i efekt był jedynie taki, że mi się #!$%@?ło i zacząłem się mylić na obu systemach.
Poza tym takie rzeczy jak np. inne zachowanie klawiszy home/end są dla mnie nie do przeskoczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szpongiel: ps twoja wygoda nie jest warta ryzyka ataku (nawet jezeli jest to bardzo mala szansa)

@KarmelowyJeremiasz: niby to rozumiem ale ja #!$%@? spędzam 5 dni w tygodniu po 8h z tą niewygodą. To mi odbiera nie tylko chęć do pracy ale do życia. Może nie zauważyłeś ale mój wpis jest o tym jak sobie radzić z traumą, a nie z niewygodą ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@szpongiel: Można sobie w ustawieniach zmienić, żeby touchbar na bieżąco wyświetlał te klawisze. Niestety, te 15 #!$%@? się grzały i mam nadzieje, że Ciebie to nie czeka :)! Powodzenia życzę, przesiadka na pewno jest ciężka dla programisty, ale wydaje mi się, że to po prostu kwestia takiego „posiedzenia” ze sprzętem. Jak ja zaczynałem pracować u resellera to mnie #!$%@? jasny strzelał :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PanKracy582: człowieku ja szczerze nienawidzę tego gunwojapka całym sercem. Jakbym chciał się pochwalić, to bym wrzucił screena miesięcznej faktury. Starczy powiedzieć, że mogę sobie pozwolić kupić z pięć takich makbuków co miesiąc. Ale #!$%@? nie chcę mieć do czynienia nawet z jednym, ani żadnym laptokiem w ogóle. Mój piec wciąga nosem te wszystkie gunwoultrabooki i ma najlepszy (dla mnie) system operacyjny do pracy.
#!$%@?ć japko!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: Można sobie w ustawieniach zmienić, żeby touchbar na bieżąco wyświetlał te klawisze. Niestety, te 15 #!$%@? się grzały i mam nadzieje, że Ciebie to nie czeka :)! Powodzenia życzę, przesiadka na pewno jest ciężka dla programisty, ale wydaje mi się, że to po prostu kwestia takiego „posiedzenia” ze sprzętem. Jak ja zaczynałem pracować u resellera to mnie #!$%@? jasny strzelał :D

@komx: wyświetlanie niewiele pomaga przy bezwrokowym korzystaniu z klawiatury, gdy klawiszy nie da się wyczuć palcem.

Masz rację, że można na pewno się przyzwyczaić do innego układu klawiatury i innych skrótów (ale nie do touchbara, który wyklucza korzystanie bezwzrokowe). Przy czym ja nie jestem chętny zmieniać przyzwyczajeń bo nie przesiadam się całkiem ani na stałe i będzie mi się potem mylić na obu - PC i Macu :/

No i istotny element frustracji to ten lap jest sporo wolniejszy od mojego desktopa i dodatkowo tłamszony przez aktywnego antywira, który ciśnie
szpongiel - > @szpongiel: Można sobie w ustawieniach zmienić, żeby touchbar na bieżąc...

źródło: comment_1605541375mxEqYWwV3qlivIAEgIDQY9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
akbym chciał się pochwalić, to bym wrzucił screena miesięcznej faktury.


@szpongiel:

nie czytam dalej, bo mi żenadometr wyje*****

XDDDDDDD

@PanKracy582: mi też, na twojej żałosnej próbie zbierania atencji pod moim wpisem o czymś innym niż se tam uroiłeś. Możesz już tu nie pisać, elo.
  • Odpowiedz