Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@2ubRYlGqXdXxRAzXwRaQQ: ciężko mi sobie wyobrazić jakiś sposóbna na to, który nie byłby naruszeniem polityki bezpieczeństwa firmy. Wiesz, technicznie i hipotetycznie to mogę tego maka nawet nie włączać tylko nadal pracować ze swojego kompa z linuksem. Sęk w tym, że w ten sposób mogę sobie narobić problemów jeśli to w jakiś sposób wyjdzie na jaw. Korpo to stan umysłu ()
  • Odpowiedz
@szpongiel: w firmie kumpla ransomware zaszyfrował wszystkie kompy programistów. Z Windowsem i Linuksem. Rozprzestrzenił się po sieci i zaatakował nawet ludzi pracujących zdalnie.

To ze Ty nie robisz nic głupiego nie znaczy ze ktoś inny tego nie zrobi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2ubRYlGqXdXxRAzXwRaQQ: to by było dość karkołomne, chyba nawet bardzie niż te Windows Subsytem for Linuks, a polityka firmy i tak by była złamana. Żeby się budował projekt, komp musi być zapięty do VPNa. To jednocześnie odcina go od mojej sieci lokalnej. Można by zrobić pewno jakiś haxior ale właśnie wtedy bym pewno już stąpał po grząskim gruncie security violation. To już lepiej sobie postawię virtualkę linuksa przy użyciu Parralels na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczesc_borze: mogę chyba odmówić pracy w ogóle i poszukać innej, tym bardziej że jestem kontraktorem. Trochę cienko w czasie pandemii, tym bardziej że tu mi dobrze płacą. Ale może trzeba zacząć się rozglądać...

Niestety odkąd firma zaczęła się korpobetonować zbanowali desktopy i linuksa. Już bym się nawet przemęczył i robił na windowsie ale zbyt wiele rzeczy nie działa z potrzebnych narzędzi/projektów. Da się to w karkołomny sposób obejść dzięki dość
  • Odpowiedz
@szpongiel: współczuje, bo czuje Twój ból - dość ciężko się przestawić z narzędzia A na B po latach pracy. Ja kiedyś miałem sytuacje w odwrotną stronę - w nowej pracy dostałem do wyboru laptop z windowsem albo gentoo. W efekcie chodziłem ze swoim makiem do biura :-)

Swoją drogą bardzo słabe korpo, które narzuca specjaliście wybór narzędzia pracy i jeszcze daje mu stary, prawie dwu letni laptop. Żenua. Z doświadczenia
  • Odpowiedz
@kwitnaca-wisnia: korpo to beton, często niestety narzuca #!$%@? narzędzia i ewentualnie zasypuje to wysoką stawką. Ja bym chętnie korzystał ze swojego kompa, tak robiłem zresztą. Wcześniej gdy jeszcze przed tymi korpozmianami latałem ze swoim lapkiem, a od czasu pracy zdalnej w pandemii, nawet lepiej, ze swojego mocnego dość desktopa. Ale teraz to już niekoszerna opcja bo wielce srekjurity violation wobec nowej polityki bezpieczeństwa.
Tak, chyba czas się ewakuować, niestety...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: można zmienić pracę ale to nic nie zmienia ¯\_(ツ)_/¯

Mam na myśli, że te korpa są wszystkie jednakowe i w każdym podobnie to wygląda (pic rel).
Z kolei w małych firmach znaleźć coś ciekawego do roboty i za dobrą stawkę... będę szukał ale to się często nie trafia. Tu tak miałem dopóki nie zaczęli się korpobetonować, niestety.
szpongiel - @yggdrasil: można zmienić pracę ale to nic nie zmienia ¯\\(ツ)\/¯

Mam na ...

źródło: comment_1605709053PBvgXwi9owQ4QQD24cihH0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szpongiel: No widzisz, ja nie pracuje w korpo i mam laptopa jakiego chcę i system jaki chce. Co do ochrony danych itp. to są zewnętrzne przepisy, których firma musi przestrzegać dlatego takie, a nie inne procedury.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: jak się tam zatrudniałem to też nie było korpo i pracowałem na kompie i systemie jakim chciałem. Pewno zresztą nadal się za korpo sami nie uważają ale jeśli coś wygląda jak kaczka, chodzi jak kaczka i kwacze jak kaczka... to pewnie jest kaczka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@szpongiel: Tylko czasami obowiązują pewne zasady, które są niezależne od firmy i tyle. Jakieś zasady musza być, bo potem ktoś wrzuci prawdziwe dane do testowej bazy danych dostępnej z zewnątrz i będzie płacz.
  • Odpowiedz