Wpis z mikrobloga

I co by im przyszło z tego, że nie wzięliby tych pieniędzy, częściowo będących ich podatkami? Byłoby więcej na wały partii rządzącej?


@Warzywo: No to jedyne uzasadnienie jest, jeżeli przeznaczą te pieniądze na szpitale, albo rzeczywiście opłacą ludzi których inaczej musieliby zwolnić. Okej, to jakoś zaakceptuję. Ale jak sobie napchali kieszenie MOIMI podatkami, to ja będę ich #!$%@?ł po równo z PiSem.
@Tyraxor: Nie zdziwiłbym się, gdyby to od początku było zaplanowane na napuszczenie suwerena na artystów/"artystów", jak sądziłem, że będzie przy pierwszych stypendiach wiosną i nikt ostatecznie tych pieniędzy nie zobaczy.

Sumy tych dofinansowań są absurdalne, ale nie zgadzam się, że należy w tej sytuacji gnoić ludzi, którzy złożyli wnioski w ministerialnym programie tylko bezmyślne ruchy ze strony ministerstwa. A wywody o honorze i rigczu, to wielkie XD, równie dobrze można oczekiwać,
@Tyraxor: to że zlikwidowanie podziałów klasowych jest wbrew naturze człowieka, one są efektem nieco podłej ludzkiej natury. Nie zrobisz z całego społeczeństwa jednego stada które troszczy się o każdego. Równość ludzi jest oksymoronem, reszta tych bzdur, jest pobożnym myśleniem życzeniowym. Natury nie oszukasz. Szkoda czasu na tłumaczenie tak oczywistych rzeczy. W tej sytuacji masz kolejny przejaw ludzkiej natury, nie trzeba być typem obserwatora żeby samemu dojść do takich rzeczy, z wiekiem
A wywody o honorze i rigczu, to wielkie XD

@Warzywo: A gdzie tam. To są ludzie których pracą jest zdobywanie sympatii ludzi. Jeżeli do tego ich okradają, to powinno się ich #!$%@?ć i nie ma dla mnie znaczenia kto im na to pozwolił. Przecież dołożenie kilku chciwych debili do jeżdżenia po PiSie nie zwiększy PiSowi poparcia.

równie dobrze można oczekiwać, że przedsiębiorcy nie wezmą środków z PFR,

Ale to jest w
@lakukaracza_: Zorganizowanie takiego skandalicznego funduszu to jedno, ale polowanie na osoby które wzięły dotacje to już całkiem inna sprawa, jak to jest że PiS stworzył problem a społeczeństwo zamiast cisnąć rząd to rzuca się wzajemnie do gardeł i urządza jakieś lincze i rajdy na profile społecznościowe tych osób bo ktoś złożył wniosek o taką dotację w myśl zasady - jak za darmo to biere
@Tyraxor: Nie chce mi się w to wczytywać, bo osobiście się na te środki nie łapię, ale do wniosku trzeba było dołączyć plan wykorzystania tych środków do finansowania działalności, więc nie sądzę, żeby ktoś przepuścił propozycje typu „honorarium–100%”, więc twierdzenie, że biorą to do własnej kieszeni jest półprawdą, bo przynajmniej część muszą przeznaczyć na utrzymanie zatrudnienia ludzi.
Do wszystkich, którzy bronią artystów argumentem "co z tego że są milionerami, jak dają to się bierze"


@lakukaracza_: To jest taki typowy argument prostaków w stylu: "jakby suka nie dała, to pies by nie wziął". Za każdym razem mnie skręca w środku jak ktoś na poważnie tak mówi. No nie #!$%@?. Jeśli idąc do łóżka z kimś wiesz o tym, że ta druga strona kogoś zdradza, to owa zdrada obciąża też
Tutaj podobnie. Jak świadomie wyzyskujesz polski budżet na nieudolności rządu, to #!$%@? nie jesteś fajnym gościem, tylko zwykłą zakałą społeczeństwa.


@waro: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, na pewno jesteś tego pewny że nie wziął byś takiej dotacji gdyby ci przysługiwała?
Bo ja myślę że zdecydowana większość osób by wzięła a jakby ktoś coś powiedział o moralności, honorze czy to że rząd nieudolny i nie powinieneś brać to większość osób by
@NaczelnyWoody: myślę, że jakby istniało zdecydowane publiczne potępienie dla tego typu działań, to miałbym dużo większy opór przed wzięciem tych pieniędzy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@waro: Golec Łorkiestra wzięli 1,8 mln, hejt się posypał, ale większość hejtu jest nie od fanów, większość wlazła na profil FB Golców chyba pierwszy raz w życiu żeby wylać frustracje, psychofani się trochę się zmieszają, minie miesiąc i wszyscy zapomną
na pewno jesteś tego pewny że nie wziął byś takiej dotacji gdyby ci przysługiwała?

Bo ja myślę że zdecydowana większość


@NaczelnyWoody: A nie myślisz, że jeżeli osoby których walutą jest bycie lubianymi, ruchają pośrednio osoby które są źródłem ich utrzymania, to jednak należy im się pewna krytyka? W sensie, tak, oceniamy życia artystów, bo utożsamianie się z nimi to duża część ich kapitału, więc jak zrobią coś złego, to nie będziemy