Wpis z mikrobloga

nie trzeba ale mógł pan poinformować uczestników ruchu, zaznaczę panu jako błąd.


@Baccon Przecież to jakiś absurd i kuriozum, niech oni się w końcu zdecydują czy trzeba czy nie trzeba. A do wszystkich którzy piszą że nie trzeba - dlaczego tak piszecie, skoro oficjalna interpretacja jest chyba taka, że zmiana kierunku jazdy w prawo tutaj jest (tak mi się przynajmniej wydaje, ja nie twierdzę że jest lub nie jest tylko jaka jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@koboldd: jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Jeśli czujesz że auto zmienia kierunek jazdy to lepiej włączyć.

Jak się #!$%@? to zawsze można wytłumaczyć że przecież zmieniałeś kierunek jazdy (co jest w przepisach).

Jak nie włączysz i się #!$%@? to nie masz wytłumaczenia, bo przepisy nie zwalniają Cię z użycia kierunkowskazu kiedy jesteś na drodze z pierwszeństwem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: to jest skrzyżowanie "trójkątne", więc zawsze jest trochę dylemat jak wrzucać kierunek

Ale że znaku to wygląda jak droga z drobnym łukiem. Jak nie wrzucasz kierunku to znaczy że nie skręcasz w lewo tylko jedziesz "prawie prosto".
@elf_pszeniczny Czyli jaka w końcu jest ta oficjalna interpretacja? Nie wiadomo czy ta zmiana tam jest czy nie ma? Czy jeden kierujący może uważać ze nie ma a drugi że jest i obydwaj mają rację? :) Nie pytam złośliwie, chce zauważyć tylko że to jest problem od lat nierozstrzygnięty, ministerstwo coś tam napisało i tak naprawdę nie wiadomo jak to interpretować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: pomiędzy 180 (prosta droga) a 135 stopni nie wrzucać, a mniej niż 135 stopni wrzucać ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS w ogóle skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem to chory wymyśl który budzi tylko niejasności
pomiędzy 180 (prosta droga) a 135 stopni nie wrzucać, a mniej niż 135 stopni wrzucać ( ͡º ͜ʖ͡º)


@elf_pszeniczny Ale przecież takie twierdzenie nie ma potwierdzenia nigdzie, ani w obowiązującym prawie ani nawet w wytycznych żadnego WORD, zresztą nawet jakby coś takiego wprowadzić to przydałby się jakiś kątomierz czy coś :) Oczywiście zgadzam się, że są niejasności których nikt do tej pory nie rozstrzygnął.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: jedziesz prosto, nie zmieniasz kierunku jazdy. Włączenie tutaj kierunkowskazu jest tak samo bezsensowne jak włączanie lewego kierunku na rondzie - czego notabene uczą teraz na kursie
@_kapsel No ale jak widać na tabliczce to nie jest wcale prosto, jest przecież lekko w prawo a ministerstwo twierdzi, że jak jest łamane pierwszeństwo to przecież podczas jazdy drogą z pierwszeństwem jest zmiana kierunku jazdy. Co do kierunkowskazów na rondach to kolejny temat na który można by pisać dziesiątki postów. Ja nawet nie mam zamiaru ustalać jak jest zgodnie z prawem bo tego nie ustalę ale przynajmniej WORDy mogłyby się zdecydować