Wpis z mikrobloga

@nitro_zeus: To normalne, że filament wypływa z dyszy podczas nagrzewania. Topi się i grawitacja robi swoje. Ja zawsze przed samym startem druku odcinam wiszącą nitkę + w kodzie startowym mam zeby wysuneło kilka mm filamentu na start, żeby zrekompensować to co wypłynęło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nitro_zeus: a silnik extrudera ci się wtedy kręci? Zapewne nie. To nie jest problem z extruder em a hotend em, zapewne masz przerwę między rurką teflonową która wciskasz od góry, a gorącą głowicą-dyszą, i masz tam nawalone filamentu, więc po rozgrzaniu się dyszy wypływa w sposób niekontrolowany, niezależnie od tego czy extruder podaje nowy drut czy nie (na nawet "zwłaszcza jak nie podaje" bo gdy drut się cofnie to nadmiar wtedy
@LuxEtClamabunt: Fajny, ale u mnie się nie sprawdzi. G28 kończy ok 2mm ponad stołem (bltouch) i po G1 E4 z 25 linijki będzie ciągało po stole nitkę filamentu. Ma to sens przy mechanicznym Z-stopie, gdzie ją utnie o krawędź stołu.
Ale linijka 21 (G80) jest dla mnie tajemnicą, chyba że ktoś walnął babola i pomylił z G29.
Sam pomysł wstępnego nagrzewania hotendu do 175 stopni jest interesujący.
Ale linijka 21 (G80) jest dla mnie tajemnicą, chyba że ktoś walnął babola i pomylił z G29.


@Portier-Harry_Portier: w oryginalnym start g-code od w Prusa Slicer też jest G80 opisane jako mesh bed leveling ale właściwie patrząc na stronę Marlina coś się faktycznie nie zgadza, bo jest oznaczone "G80 -Cancel Current Motion Mode"

Poniżej oryginalny gcode startowy

M862.3 P "[printermodel]" ; printer model check
M862.1 P[nozzle
diameter] ; nozzle diameter
Pobierz L.....t - > Ale linijka 21 (G80) jest dla mnie tajemnicą, chyba że ktoś walnął babola...
źródło: comment_1605485704B1akVwHFtWAx0rJxAX9GNj.jpg