Wpis z mikrobloga

ale ozdrowieńcy nie chcą oddawać osocza!!!! co mamy zrobić jako rząd przy takiej nie o d p o w i e d z i a l ności !!!!


@Morritz: wszystkie osoby, które znam i chciały oddać to nie mogły, połowa kobiet od razu odpada, bo nie mogły być nigdy w ciąży, dużo osób odpada, bo w ciągu pół roku nie można mieć robionego tatuażu, w ciągu roku być w ciepłych
  • Odpowiedz
@Kempes Jest jeszcze inna dziwna kwestia. W moim rodzinnym mieście (+100 tys) nie mozna oczywiście oddać osocza i zamiast jechać do oddalonego o 60km miasta w sąsiednim województwie, kierują do rodzimego miasta Wojewódzkiego oddalonego o 170km. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kempes już pomijając fakt że żeby oddać osocze potrzeba testu pozytywnego i po przebytej chorobie 2 testów negatywnych. Żeby zgłosić się na test z NFZ potrzeba skierowania, a żaden lekarz nie wystawi skierowania zdrowemu człowiekowi xD więc żeby mieć wymagane dokumenty najlepiej dwukrotnie pobrać wymaz ale prywatnie. Dla niewtajemniczonych - koszt jednego wymazu to ok. 500 zł.
Bardzo chciałam pomóc bo ja i moja rodzina bardzo ciężko przeszła covid. Ale jak
  • Odpowiedz
@Kempes: Parafrazując stary dowcip, to nie jest niekompetencja, ale geniusz planowania. Wszystkie separatory wykorzystane są w 100% czasu i nie pozostał ani jeden wolny, zapasowy. Doceńcie więc, jak genialnie PiS przewidział zapotrzebowanie na nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Radoslav_a: Dziś byłem oddac płytki. Zwykle całość zajmowała ok. 2,5 godziny. Poszedłem w sobotę żeby było mniej ludzi, zwykle jednak większość chodzi by wziąć wolne w pracy. No i spędziłem 4 godziny bo ozdrowieńcy masowo szturmują stacje by oddac osocze a personelu jest połowa tego co było przed pandemia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kempes: 70 mln wybory których nie było, 400 mln "artyści", a teraz pomyślmy ile kupiło się za kasę zebrana przez ludzi na hot16 gdzie oczywiście "wspierał" dzban Adrian. Ile kupuje się sprzętu z WOŚP. Ta władza to dno... Niestety poprzednie tylko trochę lepsze( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie zapominajmy o kasie dla TVP, za 2 mld kupilibysmy 25000 takich urzadzen, jesli wezmiemy pod uwage pelna kwote (10 mld) to takich urzadzen byloby 125000.

Respirator kosztuje ~100 tys, za 2 mld mielibysmy 20 tys respiratorów. Prosta matematyka, a jak serduszko boli. Ale wybory trzeba bylo wygrac nie?

Jeden Glinski - 400 mln - 4000 respiratorow
Jeden Sasin - 70 mln - 700 respiratorów
  • Odpowiedz