Wpis z mikrobloga

Bąkiewicz kąpie się w świetle fleszy i kamer robiąc za celebrytę w mainstreamowych mediach, a tymczasem z dala od nich:

17-latka jest ścigana przez sanepid, bo zorganizowała strajk kobiet w bastionie PiS

17-letnia Małgorzata stanęła na czele strajku kobiet w Limanowej. Teraz sanepid grozi jej karą pieniężną. - Nie wiem, jak wysoką i za co w ogóle mam ją dostać. Nakazano mi pytać o sprawę telefonicznie, ale tam nikt nie odbiera - rozkłada ręce dziewczyna.

To pierwszy raz, kiedy w Małopolsce karana jest osoba za to, że zorganizowała strajk przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w czasie epidemii koronawirusa

nastolatka już otrzymała wsparcie prawne ze strony Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W sprawie Małgorzaty zainterweniowała również posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26505960,17-latka-jest-scigana-bo-zorganizowala-strajk-kobiet-w-bastionie.html

#polska #polityka #malopolska #prawo #protest #kobiety #bekazpisu #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa #koronawirus
  • 4
@Takiseprzecietniak: posłanki Lewicy to gigachady w polskiej polityce. Słyszał ktoś o jakimś przypadku gdzie poseł z prawej strony np. Konfy wstawił się za jakimś Sebom wyklętym któremu policja postawiła zarzuty? Bakiewicz oczywiście powinien chociaz częściowo odpowiedzieć jako organizator (o ile się nie mylę) marszu niepodległości. W przeciwieństwie do strajku kobiet marsz był cyklicznym absolutnie nie spontanicznym wydarzeniem. On ani raz się nie zająknął do swoich brunatnych chłopców "ej może odpusmy w