Wpis z mikrobloga

@Beeercik: Kiedys bralem telefon w xkomie, gosc tez mowil, ze jak chce raty to musze ubezpieczenie wziac za cos kolo 200-300zl. Wzialem, pol roku pozniej wracajac z pracy zlapala mnie taka ulewa, ze telefon sie zepsul (byl w torbie, ktora przemokla). Cyk telefon na ta gwarancje i w 2 tyg dali mi mozliwosc wziecia nowego do tej kwoty, w ktorej kupilem telefon, lub mozliwoscia doplaty za lepszy. Mimo, ze gwarancja
  • Odpowiedz
  • 1
Wciskanie ubezpieczenia do kredytu 0% jest nagminne i strasznie wkirwiajace. Ale protipem jest po prostu kupno tego ubezpieczenia i zrezygnowanie po 24h. I raty zero procent bez użerania się i tracenia czasu.
  • Odpowiedz
@Beeercik: klasyk, w euro kupowalem ekspres, 10 rat 0% , od razu mowilem, ze nie interesuja, mnie zadne dodatkowe ubezpieczenia a baba daje mi umowe z symulacja gdzie kwota co miesiac jest wyzsza chyba o 70zl w ramach przedluzenia gwarancji xD
Innym razem jak kupowalem telewizor i zaoferowano mi dodatkowa gwarancje to poprosilem o warunki ubezpieczenia, baba ywierdzila ze telewizor wymienia nawet jak by jakis bad pixel byl albo dwa
  • Odpowiedz
@Beeercik: pracowałem miesiąc w RTV euro AGD, kierowniczka wprost mówiła, że jak komuś wychodzą raty 0% żeby bez wiedzy wpisać ubezpieczenie ( żeby wyrobić normy). Byli ludzie, którzy po prostu podpisywali i szli zadowoleni nie wiedząc że mają przedłużoną gwarancję :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beeercik: spoko, miałem podobnie w Euro RTV, przy płatnościach ratalnych multum problemów, wzdychająca laska za monitorem, której nie pasowało, że biorę na raty sprzęt za 8.5k PLN. Jak przyszedłem po odbiór sprzętu to kurla sprzedawcy zachowywali się jakby mi chcieli laske zrobić... I te uśmiechy OCH DZIEKUJEMY PANU ZA ZAKUPY U NAS OCH OCH
  • Odpowiedz
Więc wróciłem do sklepu i mówię że to ubezpieczenie wcale nie jest obowiązkowe. To on zaczął kręcić że bank się może nie zgodzić na udzielenie kredytu. Powiedziałem tylko że chyba możemy sprawdzić a on niechętnie się zgodził.


Wniosek o kredyt przeszedł bez problemu za to pan nie był już taki miły.

Ps. Telefon mogłem kupić za gotówkę ale zawsze dobrze jest mieć historię kredytową


@elLimon: to ci jeszcze dopowiem, że przy tych ratach 0% możesz podawać bzdury jeśli chodzi o zarobki bo banki i tak to mają w
  • Odpowiedz
@Beeercik: w tym roku kilka razy bylem obecny przy podpisywaniu umowy ratalnej w rtv euro w kilku sklepach, kazdy w innym miescie. W KAZDYM probowali naciagnac na ubezpieczenie twierdzac, ze bez tego bank nie przyzna rat. Taki #!$%@?, wszystkie przeszly, a kazda Pani byla smiertelnie obrazona.
  • Odpowiedz
@Ryzy_Wuj: ja się nie rozłączam tylko mówię, że potrzebuje minuty bo odcedzam ziemniaki i pytam czy może poczekać, zazwyczaj mowią, że pewnie, więc wyciszam mikrofon, kłade gdzieś telefon i zajmuje sie swoimi zajęciami. Najwytrwalszy czekał ponad 10minut, skubaniec
  • Odpowiedz
@Beeercik: Wczoraj miałem bardzo podobną sytuację. Chciałem wziąć w all acces a babka nawet nie widziała co to jest i zaproponowała mi 24 raty po 169 zł, gdzie i tak dostałbym samą konsole bo nie wiedziała że kod na abonament musi wbić w kasę. Wywiązała się sprzeczka, zadzwoniła do kierownika i dopiero kierownik jej wytłumaczył jak to powinno działać. Ostatecznie wolałem kupić na allegro i czekam na dostawę w poniedziałek
  • Odpowiedz