Wpis z mikrobloga

@comamtuwpisac: od razu obrażasz a ja po prostu wyrażam swoją opinię. Ja ostatnio sprzęt AGD kupiłem przez Internet z dostawą do domu, oczywiście nikt nachalnie nie wciskał mi nieobowiązkowego ubezpieczenia, wystarczyło odznaczyć odpowiednią komórkę w trakcie zamówienia. Nie lubię nagabywaczy i jakby w sklepie ktoś mi zrobił taki numer jak OPowi, to bym od razu zrezygnował z zakupu i poszedł do konkurencji.
@Czill23 "Takie rzeczy wymyślają menagerowie, którzy w sklepie nigdy nie pracowali a myślą, że są mądrzejsi, niż ustawa przewiduje i którzy jednocześnie narzucają szeregowym pracownikom nakaz sprzedaży takich gówien." Takie rzeczy to odpowiedź na oczekiwanie ludzi którzy oczekują sklepu wielkopowierzchniowego ,z możliwością porównania setek produktów ,z przeszkolona obsługa a jednocześnie z ceną jak na internecie gdzie ktoś pokrywa tylko koszt magazynowania sprzętu.Takze powiedz mi gdzie kupiłeś ten sprzęt gdzie nie próbowali wciskać
@comamtuwpisac: zacząłem od analizy czego ja na prawdę potrzebuje, potem wybrałem konkretne modele interesujących mnie sprzętów, a więc takie, które nie będą miały niepotrzebnych mi bajerów, potem nastąpiła analiza w którym sklepie (internetowym bądź stacjonarnym) uzyskam najlepsze warunki a przede wszystkim cenę. Ostatecznie wybrałem sklep internetowy, nazywał się chyba neo24 czy jakoś tak.
@Czill23 To jakim cudem ta oferta ma być najtańsza ? Z czego ten sklep ma się utrzymać?Czepiasz się że kierownicy Mediaexpert nie mają pojęcia jak utrzymać biznes następnie idziesz do sklepu który robi dokładnie to samo co oni .
@Beeercik ah też pamiętam jak chciałam wziąć laptopa na raty to dostałam info ze bez ubezpieczenia nie ma opcji i mi wyjechała z jakąś horrendalna kwota, powiedziałam że w takim razie biorę gotówką, to nagle okazało się że można jednak pokombinować z ratami... finalnie wzięłam gotówką bo miałam już dosyć
@comamtuwpisac: Piszę tylko, że przez chore pomysły ludzi, którzy siedzą za biurkiem w biurowcu, mając do dyspozycji excela oraz za dużo wolnego czasu tworzone są dziwne pomysły, które działają tylko na papierze jednak gdy przychodzi zderzenie z rzeczywistością okazuje się inaczej. Nie mówię tutaj tylko o osobie, która wymyśliła ten chory plan, o politykach, którzy siedząc w sejmie nie widzą co dzieje się na ulicy ale także w każdej większej firmie
@Czill23 ": Piszę tylko, że przez chore pomysły ludzi, którzy siedzą za biurkiem w biurowcu, mając do dyspozycji excela oraz za dużo wolnego czasu tworzone są dziwne pomysły, które działają tylko na papierze jednak gdy przychodzi zderzenie z rzeczywistością okazuje się inacze" ty przez chwilę zastanawiasz się co piszesz czy piszesz żeby pisać? xD
@Beeercik Jak kupowałem telefon to chciałem go wziąć na raty bo promocja była że raty 0%. Telefon miał kosztować 800 złotówek i chciałem to rozłożyć na 8 rat po 100.

Pan przechodzi do podsumowania umowy i nagle okazuję się że rata jest większa. Więc pytam gościa o co chodzi jak miały być raty 0%. On na to że to z ubezpieczeniem kredytu bo bez się nie da. Zrezygnowałem.

Potem jak wyszedłem ze
@Beeercik: Jak ktoś mnie pyta gdzie kupować sprzęt to w pierwszej kolejności odradzam wszystkie sklepy tego typu. W takim sklepie można conajwyżej pooatrzeć jak wygląda dane urządzenie, ale kupować najlepiej przez internet. To samo tyczy się doradzania, im tak zależy tylko na premi którą dostaną za wduszenie Ci jakiegoś produktu.
@Beeercik: Najlepsze że to euromarkety same wywierają nacisk na pracownikach aby wciskali te gwarancje i raty. Na korytarzach socjalnych wiszą statystyki kto ile sprzedał i najslabsi muszą się tłumaczyć a po paru słabych miesiącach zostają zwolnieni. Praca sprzedawcy dawno przestała nią być w takich miejscach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Beeercik: kumpel pracuje w jednym z większych sklepów rtv agd, to jakie tam się #!$%@?ą jaja to jest po prostu cyrk xD
Wpychanie gwarancji w cenie 1/3 wartości sprzętu to norma, wszelkie dodatki, usługi dodatkowe, gwarancje rozszerzone itd. to takie naciąganie że #!$%@? by strzelił xD
Jedynie w przypadku kiedy bierze się sprzęt bardzo awaryjny, lub wie się że się rozpieprza wszelką elektronikę, to wtedy można wziąć gwarancję, bo faktycznie uznają
@Beeercik: do telewizora za 4,5k wziąłem pełny pakiet gwarancji 5 letniej za 1000zł i skorzystałem z niej dwa razy po zakończeniu gwarancji 2 letniej producenta także w moim przypadku się opłacało bo koszty obu napraw wyszłyby więcej niż 1000zł ¯\_(ツ)_/¯