Wpis z mikrobloga

@Prokrastynant Taka Dacia to auto dla takich nudnych tatusiów. Jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma być spoko stosunek ceny do jakości, w miarę wygodnie, części w normalnych cenach. Na codzień jakieś zajebiste wrażenia z jazdy nie są mi potrzebne, chce się w miarę komfortowo przemieścić z punktu a do b i nie wydać na to fortuny. Plus takie auto jest praktyczne, ma sporo miejsca i spory bagażnik.
@insystem: możliwe, że ten nowe modele są już poprawione, chociaż nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie, żeby mówić o ich niezawodności. Żeby nie było, nie hejtuje Dustera, całkiem spoko autko, ale nazywanie go autem nie do zdarcia to przesada moim zdaniem.

@insystem: @Pangia: Co do 206, to sprawdziłem i po 2009 było jeszcze produkowane coś co można nazwać liftem 206 i dokładna nazwa to 206+, w raportach
@insystem:
Fajnie, że najpierw przeczytałeś co sam wkleiłeś.

Na początku 2009 roku zaprezentowano zmodernizowaną odmianę tego modelu, nazwaną Peugeot 206+. Zmiany objęły głównie nadwozie samochodu, gdzie zastosowano zderzak przedni oraz lampy nawiązujące do ówczesnej linii stylistycznej firmy Peugeot. W tylnej części nadwozia zastosowano nowy zderzak oraz tylne światła o zmienionym wzorze klosza. We wnętrzu odświeżono deskę rozdzielczą.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Peugeot_206%2B
@insystem: Czemu akurat padło na dacie?


@dyslexia:

1) Jestem prostym człowiekiem, bo auto ma mi służyć do jazdy A-B, ma mi się podobać i tyle. O ile doceniam dobre auta (swego czasu poprzedni pracodawca często zmieniał auta, a jako "młody" ogarniałem rejestracje pojazdów i trochę nimi jeździłem) to sa obecnie poza moim zasięgiem finansowym, więc nie widzę sensu przepłacać.

2) to co napisał GrammarNazi: https://www.wykop.pl/wpis/53507385/#comment-189807449
@insystem: No i gituwa, wrzucisz ładne koło na lato (doczytałem że masz) i bangla, do miasta jak znalazł, w trasę na wakacje raz w roku też git chociaż brakuje 6 biegu. Bezawaryjności życzę!
@insystem: nie rozważałeś fiata tipo?

I co z tym niebieskim, bo to jedyny kolor który mi się podoba na Dacii.

Sam myślę nad Sandero stepway jak wyjdzie, tylko przeraża mnie turbo i trzy cylindry, wolałbym jakieś 1.4 a najlepiej 1.6 benzynę bez turba.
@insystem: Też mam, półtorej roku temu kupilem. Jestem bardzo zadowolony, zjeździłem nim pół Europy. Kupiłem go bo miałem już dość używek. Cały czas auta mi się psuły. W pewnym momencie z różowym miałem 3 auta, bo wiedziałem że zaraz coś się #!$%@?. Po tych doświadczeniach i doswiadczeniach wszystkich w koło którzy też mieli bezprzerwy jakieś akcje z autami doszedłem do wniosku że wolę plastikowe nowe auto do którego po prostu wsiadam
@insystem: Fajne auto. Najważniejsze, że nówka z salonu, a nie jakieś przez Niemca obsrane :). Choć uważam, że mogliście wytargać o wiele większy rabat, 2K to jest nic przy 66 tysiącach.
@insystem: czy mamy rozumieć że w sobotę kryzysu jak sprzedaż aut leci na łeb na szyję nie udało ci się wyrwać jakiegoś rabatu czy nie chcesz się nim chwalić?


@kijek_samobijek: Hej, pisałem że w ramach promocji otrzymałem taniej koła i opony zimowe 500 zl zamiast 2500. Jestem z tych ludzi (niestety), którzy jak usłyszą cenę 100 zl to się nie targują jeśli jest OK. Stąd nie targowałem się, cena na
@chomik3 ze wszystkimi dodatkami 64500 bodajże. Niestety, na tamten czas, a koniecznie chciałem benzynę, były tylko skrzynie piątki.
Oczywiście za trochę większe pieniądze można wziąć diesla, automat i nawet 4x4 ale wtedy cena będzie już ok. 80k może nawet więcej więc jak za Dacie, trochę dużo i można zacząć rozglądać się za Koreańczykiem np na wyprzedaży rocznika.