Wpis z mikrobloga

mi to wygląda na pierwszą zmianę oleju po


@Zetembe: pierwsza wymiana (i pierwszy serwis) był już po około 28 000km, to co wyświetla na dole 11600 - to ile kilometrów pozostało do drugiego serwisu (bo obecny przebieg to coś 45 000, plus 11 to by wyszło 46tys czyli tyle ile ma być (do 30 tys).
@komoornik co?!?! Coś Ci się kumplu pomyliło. "Duże" przeglądy "long-life" masz co 30k km ale co roku masz wymienić olej + filtry niezależnie od przebiegu.
W dużym przeglądzie masz dodatkowe wymiany - np po 60 masz płyn hamulcowy i świece. Natomiast przy każdym olejowym masz sprawdzenie stanu klocków i tarcz i ewentualną wymianę
@Klaatu_barada_nikto: no to tu by nie było logiki longlife ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby co roku zmieniali oleju to nikt by nie psioczył na ten system.

Ja dopiero co robiłem drugi przegląd po 3 latach i ok 40k i wiem jakie czynności były wykonane - dokładnie czytałem protokół.
@komoornik robiłem 2 tygodnie temu przegląd po 60 i wiem co było robione. Long live zakłada max 2 lata ale jak dużo jeździsz to częściej. U mnie olej pokazuje co rok i tak też robię - co roku olej plus filtry, co 30km dodatkowe szpargały. Teraz wskoczył płyn hamulcowy i świece.
@Klaatu_barada_nikto: no to jest jedna rzecz która się zgadza - przy 60k jak najbardziej zmienili Ci olej

Olej jest zmieniany co dwa lata lub 30k, zależnie co nastąpi szybciej.

Znajdź mi jakieś potwierdzenie tego co mówisz, bo dalsza dyskusja nie ma sensu.