Wpis z mikrobloga

Drodzy katolicy, wierzący. Jak się czujecie, gdy płoną na stosach wasze ideały? Cóż wart jest wasz bóg jeśli jego najważniejsi przedstawiciele na ziemi okazują się być pedofilami, lub osobami, które ich kryły?

I mówimy tu o tak sławnych nazwiskach, arcybiskupach nawet jak Nycz, Poetz, Jankowski, Gulbinowicz czy Dziwisz, a nawet wg najnowszych informacji z Watykanu, sam Jan Paweł II wiedział, że arcybiskup McCarrick był pedofilem, a mimo to go awansował.

Ile jest zatem warta wasza wiara w to co oni mówili? To co głosili, te wspaniałe wizje i opowieści. Wartości i etyka, moralność... Ile one są teraz warte? A przecież oni to dopiero wierzchołek góry lodowej, takich jak oni są setki, a pewnie i tysiące.

#wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli #pedofilewiary
xandra - Drodzy katolicy, wierzący. Jak się czujecie, gdy płoną na stosach wasze idea...

źródło: comment_16050265548dUg0GWFNsoOPzXShZLWbI.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: w zasadzie to jestem nawwt praktykujacym katolikiem, ale tym „normalnym”. Tragedia i wstyd. Kosciol w Polsce to juz nie jest kosciol katolicki tylko jakas smieszna sekta (nie bede tlumaczyl czemu chodze bo musialbym tu zastosowac wysryw religijny ktory was nie interesuje). Najgorsze jest to, ze moja rodzina, tez katolicka to juz Ci #!$%@? katole, do nich nic nie dociera i juz brak mi sil. #!$%@? z tym wszystkim. A
  • Odpowiedz
Czyli de facto awansował pedofila, fakt?


@xandra: Tak. Aczkolwiek w momencie awansu były jedynie podejrzenia. Nie twierdzę, że było to prawidłowe zachowanie, bo samo podejrzenie powinno być wystarczające do zatrzymania awansu. Dodatkowo popełniono szereg błędów, np. nie wszczynając śledztwa czy też nie powiadomiono o sprawie organów śledczych USA i nie przekazano poszlak i zeznań, na podstawie których wszczęto postępowanie.

Chodzi mi o to, że stosujesz uproszczenia, które rzucają błędny obraz
  • Odpowiedz
@rzuf22: Uproszczenie to nie manipulacja, to... no - uproszczenie. Owszem miał wystarczające przesłanki i był na tyle ogarnięty, by to zatrzymać. A jednak... I tak jak kolega wyżej napisał - no to XD
  • Odpowiedz
Cóż wart jest wasz bóg jeśli jego najważniejsi przedstawiciele na ziemi okazują się być pedofilami, lub osobami, które ich kryły?


@xandra: Uff, na szczęście przedstawiciele KK nie są żadnymi najważniejszymi przedstawicielami Boga na ziemii ().
  • Odpowiedz
@xandra: Mimo iż jestem niewierzącym, to byłem przeciwny niszczeniu pomników. Ale jednak wykopki miały racje i wychodzi na to, że słusznie szkalowały papieżaka ...
  • Odpowiedz
@xandra: przecież taki @dednofrag nie da sie przekonać żadnym argumentem. Ksiądz mógłby mu gwałcić dziecko na jego oczach a on by mówił, że wśród nauczycieli też są pedofile. Religia to straszna choroba
  • Odpowiedz
@ciemnienie: I jaki to ma niby wpływ na to czy jestem katolikiem? Mam swój kościół prawdziwy, a tego oficjalnego, obrazoburczego nie uznaję. Case closed. W taki sposób jestem katolikiem nie będąc członkiem tego mainstreamowego. No i oczywiście, że można czytać, jak się podoba. Kto by miał mi tego zabronić?
  • Odpowiedz
Jak się czujecie, gdy płoną na stosach wasze ideały?


@xandra: a tak ogólnie co ciebie obchodzi co kto czuje? zajmij się sobą i #!$%@? się od innych, polaczki tylko szukają problemów dookoła, w lustro spojrzyj najlepiej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: jakie najnowsze, juz za jego pontyfikatu we wloskiej tv lecialy dokumenty o tuszowaniu pedofili przez JP2.

Gdzieniegdzie zdaje sie ze JP2 byl nawet wygwyzdywany.

Praktycznie od poczatku internetu wszedzie byla masa informacji na temat jego powoazan z pedofiliami.
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka: czyli nie jesteś członkiem „mainstreamowego” KK, ok. A jak spadniesz z rowerka to gdzie chcesz być pochowana? A jak dziecko ci się urodzi to gdzie je będziesz chrzcić? W czyje ręce dasz pieniądze? W te same ręce co obmacywaly małe dzieci?
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Nie ma innego kościoła poza moim. Jeszcze brakuje, żeby ci fałszywi przebierańcy, mnie prawdziwej katoliczce, dyktowali który kościół jest prawdziwy. Oni są co najwyżej ... czymś, bo na pewno nie katolikami. Mojej zgody na to nie ma. Fałszywi prorocy i heretycy, tfu. Gardze.

jak spadniesz z rowerka to gdzie chcesz być pochowana?


@mateluszwajhe: Okolice Grudziądza. I nie pochowana a
  • Odpowiedz