Wpis z mikrobloga

#motocykle #kask
Pytanie do osób które kupowały nowe kaski motocyklowe (czyli pewnie do większości):
który rozmiar wybrać: nieco mniejszy (ML) czy nieco większy (L)?
Jak mierzyłem ML to czułem ucisk na policzkach oraz na czole, natomiast jak mierzyłem L to kask również dobrze leżał na głowie, powodował lekki ucisk z każdej strony, ale już wyczuwalnie mniejszy niż ML.
Jaki wy byście wybrali? Po jakimś czasie serio taki kask się ukształtuje do kształtu głowy i będzie mniej uciskać?

BTW. Kask Caberg Drift Evo - doby?
zloty_wkret - #motocykle #kask
Pytanie do osób które kupowały nowe kaski motocyklowe...

źródło: comment_1604942175dFbEjdvDzV22iVxoobH9tE.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: w skrócie odpowiedziałbym, że nieco mniejszy, ale wybór kasku to bardzo indywidualna i złożona kwestia. Poproś sprzedawcę, żeby chwycił kask, kiedy masz go na głowie i spróbował obrócić. Ogólnie kask ma być tak dopasowany, żeby podczas wypadku sztywno siedział na głowie, ale nie może też powodować dyskomfortu podczas jazdy. A kiedy się ukształtuje? Też ciężko odpowiedzieć. Może się okazać, że nigdy. Skorupa kasku może po prostu być niedopasowana do
  • Odpowiedz
Kask Caberg Drift Evo


@zloty_wkret: kask to tylko ozdoba XD a tak serio to brałbym L i tak jak koledzy wyżej piszą kominiarka nie wpływa na rozmiar i najlepiej jakby uciskał lekko policzki i nie latał jak #!$%@? przy gwałtownych ruchach głową. Sprawdź sobie testy sharp tego kasku ale przy wypadku wypadnie raczej tak samo jak każdy inny powyżej 400 zł.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: kupłem właśnie ten. Wydaje mi się, że sprzedawca polecił za mały. Nie uściska mi czoła, ale ciężko się ściąga i mój instruktor stwierdził, że za mały kupiłem. Da się żyć mimo wszystko i mogę 3h jeździć bez problemu. Nawet po 30 minutach jak zdejmę to na czole mam odciśnięty kształt wyściółki. Nie czuję też, żeby się cokolwiek ugniotło, a minimum 75h wyjeździłem w nim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostynick: @prostynick: Ten typ tak ma. Sam posiadam Caberga drift Evo i to w rozmiarze S. Mega ciasno wchodzi na głowę, trzeba niejako wbijać się głową w kask, ale potem już leży ok. Dosyć długo musiałem pojeździć w nim żeby ułożył się jak trzeba. Taka ciasna włoszka można powiedzieć XD.
  • Odpowiedz