Wpis z mikrobloga

Stworzyłem zaawansowany symulator spedycji SpedSim

http://spedsim.com/

Przez ostatnie pół roku stworzyłem grę przeglądarkową, w której użytkownik wciela się w spedytora / właściciela firmy spedycyjnej.
O symulatorze:
- realna mapa (na chwilę obecną Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry) ze wszystkimi drogami i miastami
- możliwość symulowania operacji FTL (ładunków całopojazdowych) oraz Grouppage (przesyłki drobnicowe) – busami, solówkami i naczepami
- póki co 3 rodzaje zabudowy – chłodnia, plandeka, kontener + warianty z windą załadunkową
-pozycja pojazdów kalkulowana jest co 1 minutę, a ich prędkość jest realistyczna i zależy od typu pojazdu, umiejętności kierowcy, ładunku, kategorii drogi na której się znajduje, , ograniczenia prędkości na danym odcinku, liczby pasów ruchu. Podobnie jest ze spalaniem i cenami paliwa, które różnią się pomiędzy państwami i zmieniają się.
- stawki za zlecenia zbliżone są do rzeczywistości
- generator tworzący przesyłki na całej grywalnej mapie, uwzględniający wielkość i położenie miast
- na chwilę obecną główną jednostką ładowności jest metr ładowny (LDM) – ze względu na towary ułożone na niepiętrowalnych paletach. W przyszłości rozszerzone o boxy o niestandardowych wymiarach, przewóz płynów, gabaryty – dodanie limitu metrów sześciennych (kubików) i wagi ładunku
- filtrowana giełda ładunków, umożliwiająca korzystanie zarówno z kodów pocztowych, jak i wygodnej mapy

Symulator na chwilę obecną jest darmowy i bez reklam.
Plany na przyszłość:
- łatanie błędów
- dodatkowe towary i typy pojazdów
- zdarzenia losowe, mandaty, warunki pogodowe
- zaawansowane zarządzanie flotą pojazdów (ubezpieczenie, przegląd, stan techniczny itd.)
- urealnienie kosztów (opłaty drogowe, podatki)
- możliwość budowy magazynów, zarządzanie liniami
- interakcje między użytkownikami (przetargi, współpraca między firmami, współdzielenie firmy)
- aplikacja mobilna

#gry #programowanie #transport #spedsim #spedycja #tworczoscwlasna #gamedev #symulatory #rozrywka
acars - Stworzyłem zaawansowany symulator spedycji SpedSim

http://spedsim.com/

...

źródło: comment_16049409108exgMV7OPAZr2thzrGBjcU.jpg

Pobierz
  • 128
@polack: Sprawdź czy masz dobrze wszystko skonfigurowane, albo podeślij nazwę użytkownika na pw. Problem z nocy, gdzie część pojazdów się nie aktualizowała został już rozwiązany.
@acars: parę rzeczy jest dla mnie nie logicznych. Dlaczego solówki nie maja podanych miejsc paletowych? Jest tylko objętość. Po zakupie bądź wzięciu leasingu nie wiadomo jaka jest dopuszczalna ładowność pojazdu.
Jeśli dobrze zauważyłem, to jeśli weźmiesz towar większy niż ładowność samochodu to coś system ma jakieś żale. Nie wiadomo czy można to wywieść np. na 2 razy.
Czy samochód po dostarczeniu ładunku z automatu wraca do domu czy można coś zabrać
@Satizo:

Dlaczego solówki nie maja podanych miejsc paletowych? Jest tylko objętość.

Metr ładowny (LDM) to nie jest objętość tylko jednostka powierzchnii. 1EPAL = 0.4 LDM Nie ma wprost podanych miejsc paletowych bo na rynku dostępne są towary na półpaletach, ćwiartkach i paletach przemysłowych. Objętość pojawi się w późniejszych wersjach, gdy dojdzie możliwość stackowania palet i paczek oraz przewożenia płynów.

Po zakupie bądź wzięciu leasingu nie wiadomo jaka jest dopuszczalna ładowność pojazdu.
@acars:

Metr ładowny (LDM) to nie jest objętość tylko jednostka powierzchnii. 1EPAL = 0.4 LDM Nie ma wprost podanych miejsc paletowych bo na rynku dostępne są towary na półpaletach, ćwiartkach i paletach przemysłowych. Objętość pojawi się w późniejszych wersjach, gdy dojdzie możliwość stackowania palet i paczek oraz przewożenia płynów.


Dla ułatwienia można by przyjąć wyłącznie miejsca paletowe. Oczywiście tam gdzie to realne, bo trochę utrudnia zabawę dla niewtajemniczonych. Ja co prawda
@acars: Dodaj zdarzenia typu:
- twój kierowca zachlał pałe na postoju i ma opóźnienie
- straciłeś pieniądze bo twój kierowca spuścił sobie ropę z pojazdu
- dostałeś karę bo puściłeś przeładowanego o 10t dostawczaka zarejestrowanego na osobówkę 3.5t
- dostałeś karę bo twoje auta to złomy z lewym przeglądem
- kierowca siedzi w więzieniu bo nie odśnieżył przyczepy i spadający lód kogoś zabił
i tak dalej, żeby nadać większego realizmu (