Wpis z mikrobloga

@unikalny3: a ile to dobra stawka w tych czasach? ze swoich nie płacę więc mnie to nie boli xD mogę jedynie spróbować managerom do rozsądku przemówić że w tym tempie to oni nikogo sensownego nie znajdą
@unikalny3: ostatnio mnie wyznaczyli do prowadzenia rozmów technicznych no i że tak powiem 90% to ludzie którzy jednak bliżej są poziomu juniora jeśli chodzi o chmury nawet jeśli uważają inaczej albo w CV piszą inaczej, a 10% które przechodzi przez moje sito i których mógłbym polecić to nie dają się podkupić i idą pracować gdzieś indziej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@unikalny3: jeszcze jedna kategoria ludzi których często widze na rekrutacjach to ludzie którzy Linuxem zajmują się od 10+ lat ale do tematu chmury ledwo co weszli, i oczekują niewiadomo czego...i tak naprawdę wypoziomować ich można w obecnych czasach na juniora
10% które przechodzi przez moje sito i których mógłbym polecić to nie dają się podkupić i idą pracować gdzieś indziej


@villager: czyli za niska stawka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a ile to dobra stawka w tych czasach?


@villager: weź górna granica rynkowych wynagrodzeń dla senior devopsów na rynku na którym szukasz (nie podam konkretnych kwot bo nie wiem czy szukacie w Warszawie, na podkarpaciu czy w
i tak naprawdę wypoziomować ich można w obecnych czasach na juniora


@villager: zależy czy oczekujesz, że osoba jest produktywna od dnia przyjęcia do pracy czy akceptujesz, że na początku się doucza. coś za coś.
@unikalny3: firma reklamuje się stawką ~ 20k, trzeba by pomyśleć do ile to zwiększyć żeby zainteresować ludzi

dobra rekrutacja jest w stanie wyłapać taką osobę) - niby taniej, ale dochodzi koszt w postaci tego, że przez jakiś czas trzeba płacić a jeszcze nie jest produktywny/a bo się doucza.


wiesz jak to w outsourcingu...czasem od razu rekrutuje się do projektu dla klienta...i czasem jeszcze klient potrafi wałkować takiego człowieka 10x mocniej od
wiesz jak to w outsourcingu...


@villager: a no to w takim razie faktycznie musicie mieć ogarniętego od 1 dnia. Odpada "do przyuczenia". Ja od zarania dziejów pracuje przy tematach in-house więc trochę inna perspektywa.
jeszcze nie widziałem tak na prawdę stanowiska juniorskiego w żadnym software housie


@villager: też nie widziałem (aczkolwiek jakoś usilnie się za tym nie rozglądałem, bo nie miałem takiej potrzeby), ale jest sporo sytuacji, że jak jest mniejszy budżet na stanowisko to firma robi ustępstwa w zakresie kwalifikacji i np. na mida dostaje się zaawansowany junior.
Ale tak jak pisałem, ja robię projekty in-house (dział IT firmy niesoftwareowej) więc inne spojrzenie.
@villager: Jeżeli płacicie 20k bez urlopów i szukacie kogoś naprawdę dobrego to może być ciężko. Naprawdę dobre ogarnięcie w AWS razem z IaC w terraformie kosztuje około 20k, jak chcesz do tego Kubernetesa to za 20k może być problem.
Jaki macie konkretnie stack i do czego szukacie?
@villager: śmiem zaryzykować stwierdzenie, że nie wiecie kogo szukacie, bo raczej nie DevOps Engineera, a bardziej SRE albo Cloud Engineera.

Etykietka DevOps to straszne nieporozumienie ogólnie, bo zbyt wiele ludzi nie rozumie czym zajmuje się DevOps.
@Djelon: na takie coś też jest miejsce zdecydowanie, ale nie szedłbym w aż taką skrajność że ogarnięcie tych kilku technologii na sensownym poziomie musi oznaczać pracę jako architekt